Złamał kwarantannę, bo chciał się przewietrzyć. Odpowie przed sądem

Złamał kwarantannę, bo chciał się przewietrzyć. Odpowie przed sądem

Wysoka grzywna może grozić mężczyźnie na kwarantannie, którego nie było w domu podczas kontroli policjantów. Mieszkaniec Chorzowa tłumaczył, że musiał wyjść z domu, bo potrzebował się przewietrzyć. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci codziennie realizują zadania związane ze sprawdzaniem osób przebywających na kwarantannach domowych. Dotychczas prawie wszyscy mieszkańcy naszego powiatu wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali się do obowiązujących zaleceń. Jak deklaruje Policja, każdy przypadek niestosowania się do zasad kwarantanny jest drobiazgowo analizowany, a od osób naruszających ten obowiązek, wyciągane są konsekwencje.

Zeszłotygodniowa kontrola policjantów u mieszkańca Chorzowa pokazała, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zaleceń. Kiedy policjanci podjechali pod adres zamieszkania mężczyzny i próbowali się z nim skontaktować telefonicznie, ten nie odbierał połączeń. W związku z powyższym dzielnicowy postanowił podejść pod drzwi wejściowe do klatki schodowej, aby nawiązać kontakt przez domofon, jednocześnie cały czas dzwoniąc do niego. Gdy zbliżał się już do klatki, mężczyzna w końcu odebrał telefon, na pytanie mundurowego, gdzie się znajduje, oświadczył, że na pobliskim skwerze, ponieważ musiał wyjść z domu przewietrzyć się. Mundurowi o zdarzeniu powiadomili służby sanitarne. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii. Pamiętajmy, że od zdyscyplinowania społeczeństwa w tym trudnym dla wszystkich czasie, zależeć może życie i zdrowie wielu osób. Dlatego nie bagatelizujmy poleceń i wytycznych instytucji państwowych, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. #zostańwdomu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa