Darmowe ebooki dla chorzowian

Darmowe ebooki dla chorzowian

Miejska Biblioteka Publiczna daje czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi. Dzięki temu, chorzowianie będą mogli wybierać z ponad 55 tysięcy tytułów.

Darmowy dostęp do ebooków jest możliwy dzięki głosom mieszkańców w 7 edycji Budżetu Obywatelskiego, którzy zdecydowali wybrać ten projekt. Od dziś czytelnicy MBP mają dostęp do bazy zawierającej ponad 55 tysięcy pozycji. Wśród nich bestsellery i nowości wydawnicze.

– Od dziś można już korzystać z darmowych ebooków. Jest w czym wybierać – w większości jest to literatura piękna i nowości, czyli pozycje, po które najczęściej sięgają nasi czytelnicy – komentuje Beata Kaczmarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Aby otrzymać dostęp do Legimi i skorzystać z darmowych ebooków należy wykonać kilka prostych czynności. Na początku trzeba pobrać kod w swojej bibliotece (trzeba być zarejestrowanym czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie). Następnie należy wysłać swoje dane mailem: imię i nazwisko oraz ostatnie 6 cyfr kodu z aktualnej Karty Czytelnika na adres ebook@biblioteka.chorzow.pl. Drogą zwrotną zostanie odesłany kod dostępu, najpóźniej następnego dnia roboczego. Po otrzymaniu kodu trzeba wejść na stronę Legimi wprowadzić otrzymany wcześniej kod. Następnie trzeba założyć konto lub zalogować się. Kody dają nieograniczony dostęp do zasobów serwisu na 30 dni. Po wygaśnięciu dostępu można pobrać w swojej bibliotece następny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa