Wyłoniono wykonawcę przebudowy ul. Hajduckiej

Wyłoniono wykonawcę przebudowy ul. Hajduckiej
Ul. Hajducka to jedna z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta.Fot.: M. Banduch

Przetarg na przebudowę ul. Hajduckiej został rozstrzygnięty. Za prawie 23 miliony złotych przebudowane zostanie torowisko i droga całej ulicy Hajduckiej oraz fragment Alei Bojowników o Wolność i Demokrację. Wykonawcą robót będzie firma Silesia Invest.

W ciągu 1,5 roku zmodernizowane zotanie torowisko wraz z trakcją, oświetlenie drogowe, powstaną nowe miejsca parkingowe oraz wykonany zostanie nowy peron przystankowy przy Domu Działkowca. Będzie on dwustronny, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przebudowie ulegnie także niebezpieczne do tej pory skrzyżowanie ul. Hajduckiej z Aleją BOWiD. W tym miejscu stanie sygnalizacja świetlna.

– To kolejna bardzo ważna ulica, którą przebudujemy wraz z Tramwajami Śląskimi. Przebudowywana jest przecież także ulica 3 Maja, a w niedalekiej przyszłości będziemy informować o modernizacji ulicy Powstańców – zapowiada Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Miasta

Według informacji płynacych z Urzędu Miasta w najbliższym czasie dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą przebudowy ulicy Hajduckiej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa