Kajteroz jednym z najlepszych systemów rowerowych w Polsce

Kajteroz jednym z najlepszych systemów rowerowych w Polsce

Chorzów znalazł się na podium klasyfikacji ogólnej 3 edycji Rankingu Systemów Rowerów Miejskich. W zestawieniu brano pod uwagę m.in.: liczbę mieszkańców przypadającą na jeden rower, długość sezonu oraz cenę.

Chorzów zajął trzecie miejsce w tegorocznej edycji rankingu wyróżniając się w takich kategoriach jak zagęszczenie stacji dokujących w stosunku do powierzchni miasta, czy infrastruktura rowerowa w mieście. Wyżej niż Chorzów sklasyfikowany został jedynie Wrocław i Warszawa, która zajęła pierwsze miejsce. Meldując się na najniższym stopniu podium Chorzów wyprzedził m.in.: Łódź, Lublin i Białystok.

W rankingu tworzonym przez sklep centrumrowerowe.pl przeanalizowano 53 systemu rowerowe w polskich miastach przez pryzmat 10 kategorii. W swojej ocenie organizatorzy brali pod uwagę liczbę mieszkańców, przypadającą na jeden rower, liczbę stacji, przypadającą na kilometr kwadratowy, liczbę wypożyczeni przypadającą na liczbę osób, zapisanych w systemie, odsetek mieszkańców, zapisanych do systemu, długość sezonu, stosunek długości ścieżek rowerowych do długości dróg publicznych, cena za wypożyczenie, liczba stacji napraw na jeden kilometr kwadratowy ocenianego miasta, dodatkowe udogodnienia oraz przyrost długości dróg rowerowych w 2019 roku.

Szczegółowe wyniki badania i miejsce Chorzowa w poszczególnych kategoriach można zobaczyć na stronie organizatora.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa