Parking przy Cichej zapełniony. Kino samochodowe zdobyło serca mieszkańców

Wydarzenie zainteresowało nie tylko chorzowian, ale również mieszkańców miast ościennych.Fot.: Centrum Integracji Międzypokoleniowej/J.Grygiel

Do Chorzowa wróciły wydarzenia kulturalne. Wczorajsze kino samochodowe organizowane przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej było pierwszą imprezą kulturalną od początku pandemii, która odbyła się poza przestrzenią wirtualną.

Na parkingu przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chorzowie wczorajszego wieczora pojawiło się około 80 samochodów. Zgromadzeni w nich ludzie przyjechali, aby zobaczyć plenerową projekcję filmu „La La Land”.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wczorajszego wydarzenia. Udało nam się zapewnić sprawny dostęp do miejsc parkingowych i uniknąć zatorów. Wysoka frekwencja świadczy o tym, że ludzie w naszym mieście są już bardzo spragnieni kultury „na żywo” – komentuje Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Poniżej udostępniamy również filmową relację z wydarzenia.

KINO SAMOCHODOWE W CHORZOWIE

?️ Kino na czas pandemii? Tylko w samochodzie. ?Mieszkańcy spragnieni kultury wypełnili parking przy MORiS ChorzówInicjatywa Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Opublikowany przez Chorzowianin Poniedziałek, 25 maja 2020

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa