Pobije Lech Coaster? Nowa atrakcja na nowy sezon w Legendii

Pobije Lech Coaster? Nowa atrakcja na nowy sezon w Legendii

Największa nowość tego roku to Dolina Jagi – otwierana wiosną, wodna atrakcja dla całej rodziny. Sezon 2020 to także więcej czasu na zabawę – park rozrywki ustalił nowe, dłuższe godziny otwarcia – będzie działać do 20:00, a w latem Legendię będzie można odwiedzać 7 dni w tygodniu.

W ostatnich latach atrakcje, które pojawiały się w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, odnosiły sukcesy na arenie międzynarodowej. Otwarty w 2017 roku Lech Coaster został wybrany drugim najlepszym, stalowym rollercoasterem 2017 roku w plebiscycie European Star Award. Rok później sukces odniósł Bazyliszek, czyli pierwsza w Polsce atrakcja typu Interactive Dark Ride, która została nagrodzona „Oscarem” branży rozrywkowej – statuetką TEA TheaAwards jako najlepsza rodzinna przejażdżka roku. Po wielu sukcesach czas na kolejne inwestycje, a jedną z nich jest Dolina Jagi.

To inwestycja warta ponad 4 miliony euro. Powstaje w miejscu kultowego Ześlizgu do Wody, który lata swojej świetności miał już dawno za sobą. Będzie to atrakcja typu River Rapids Ride. Osiem 9-osobowych pontonów zabierze gości Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka na dynamiczny spływ rwącym, górskim potokiem z kaskadami i wodospadami z prędkością 3,7 m/sek.

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku, jednak proces przygotowawczy do realizacji tej inwestycji miał swój początek znacznie wcześniej. W powstawanie Doliny Jagi zaangażowano ponad 100 osób – w tym inżynierów, geologów, geodetów, czy operatorów maszyn. Za dostarczenie samego urządzenia odpowiada niemiecka firma Hafema, która tworzy atrakcje wodne dla największych parków rozrywki na całym świecie. Ich przejażdżki są doceniane przez gości takich parków jak Phantasialand w Niemczech, Toverland w Holandii, Wild Adventures w USA czy Space Land w Japonii.

– Atrakcje tego typu cieszą się niemalejącą popularnością wśród gości w parkach rozrywki na całym świecie. To dzięki temu, że zapewniają maksymalny poziom rodzinnej zabawy przy jednoczesnym zachowaniu największego stopnia bezpieczeństwa – tłumaczy Paweł Cebula, dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Poza samym urządzeniem w Dolinie Jagi duże znaczenie będzie mieć tematyka nawiązująca do słowiańskich mitów. Postacią przewodnią będzie Baba Jaga, która w Legendii wystąpi w odsłonie leśnej bogini zestawiającej w sobie żywioły ludzkiej natury. Poznamy jej dobre oraz złe oblicze, zależne od zamiarów ludzi oraz ich szacunku do przyrody. Całą historię uzupełnią między innymi Rusałki, Błędne Ogniki i postać Leszego.

Podczas spływu pontonem, będącym tutaj miedzianym kociołkiem Baby Jagi, wybierzemy się do słowiańskiej krainy, aby odkryć zapomniane zakątki tego magicznego miejsca. Dolina Jagi skrywa w sobie największe tajemnice Legendii. To miejsce, gdzie w dawnych czasach nadprzyrodzone siły niemal zniszczyły wszelką działalność człowieka i przez setki lat nikt nie mógł go odkryć.

– Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko od 2017 roku jest największym parkiem tematycznym w Polsce. Nowa atrakcja oparta na wyjątkowej historii i wzbogacona o niebanalne elementy tematyzacji, stanowi dopełnienie idei tego miejsca i pięknie wpisuje się w klimat całego parku – mówi Izabela Kieliś, Local Commercial Manager w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku.

Od 6 czerwca Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko jest ponownie otwarta dla użytkowników. Zasady bezpieczeństwa w trakcie przebywania w parku rozrywki dostępne są w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa