Centrum Integracji Międzypokoleniowej wznawia działalność. Moc atrakcji na otwarcie

Centrum Integracji Międzypokoleniowej wznawia działalność. Moc atrakcji na otwarcie

Koncert, zabawa taneczna, przedstawienie, animacje dla dzieci, strefa gastronomiczna i wnętrza zabytkowego budynku z 1895 roku. To wszystko będzie dostępne 4 lipca na oficjalnej inauguracji działalności Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej powróciło do siedziby przy ul. Dąbrowskiego 7, która została gruntownie wyremontowana i zmodernizowana. Instytucja zdążyła się już zadomowić w nowych-starych kątach, ale przez epidemię koronawirusa dopiero teraz może podjąć u siebie gości. 

Zaplanowana na 4 lipca inauguracja będzie miała formę pikniku rodzinnego, pełnego atrakcji. Po oficjalnym otwarciu, o godzinie 13:00 wystąpi Studio Musicalowe STEP. Od 13:00 do 15:00 trwać będą animacje dla dzieci. O 15:00 rozpocznie się przedstawienie dla najmłodszych „Cyrk w ogrodzie” w wykonaniu Teatru w Ruchu. Pomiędzy 16:00 a 18:00 odbędą się warsztaty międzypokoleniowe. Wreszcie na koniec, o 18:30, Larmodzieje będą zachęcać uczestników do tańca w rytm muzycznych przebojów w stylu retro. Przez cały czas goście będą mogli zwiedzać wyremontowane wnętrza budynku przy Dąbrowskiego 7 i korzystać ze strefy relaksu, w której dostępne będą przysmaki z grilla. 

– Będzie to inauguracja nie tylko naszej działalności, ale też Festiwalu Otwarcia, czyli rozmaitych wydarzeń, organizowanych podczas sezonu letniego – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Już 6 lipca wystartują codzienne, bezpłatne zajęcia ruchowe dla seniorów. W wybrane weekendy CIM zaprasza na kino plenerowe (10 lipca i 7 sierpnia), festiwal kawy (25-26 lipca), festiwal roślin i ceramiki, w ramach którego prowadzona będzie m.in.: wymiana sadzonek (22-23.08) oraz festiwal wina i jedzenia (12-13.09). Chętni będą mogli również zapisać się na wycieczki grupowe. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa