Góry, Park Śląski i Szlak Zabytków Techniki. Nowa kampania promująca region

Góry, Park Śląski i Szlak Zabytków Techniki. Nowa kampania promująca region

W Parku Śląskim zainaugurowano ogólnopolską kampanię #WybieramŚląskie, pod patronatem samorządu województwa śląskiego. Celem akcji jest promowanie oferty turystycznej regionu poprzez pokazanie jego niepowtarzalnych walorów.

W konferencji prasowej, która odbyła się w środę w Parku Śląskim na stacji Kolejki „Elka” uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski i Łukasz Golec z Golec UOrkiestra, który razem z bratem Pawłem są jednymi z ambasadorów kampanii #WybieramŚląskie.

– Mamy świetnie przygotowane kurorty: Ustroń, Wisłę, Żywiecczyznę, Śląsk Cieszyński, Jurę Krakowsko-Częstochowską, nieodkrytą jeszcze w mojej ocenie krainę Górnej Odry i oczywiście centralną część województwa, w której znajduje się Szlak Zabytków Techniki. Śląsk jest piękny, różnorodny, a mieszkańcy są gościnni. Wybierzcie Śląskie – zapraszał Jakub Chełstowski, marszałek województwa.

Jak sam zauważył, miejsce spotkania nie było przypadkowe. Marszałek zaznaczył, że Park Śląski to zielone płuca regionu, dlatego każdy turysta wybierający się na Śląsk, powinien koniecznie go odwiedzić. Ponad 500 hektarów zieleni, alejek spacerowych, biegowych, ścieżek rowerowych, a do tego najdłuższa kolejka nizinna w Polsce, chorzowskie zoo, Śląskie Wesołe Miasteczko, Skansen i wiele innych atrakcji.

Wśród ambasadorów kampanii #WybieramŚląskie oprócz braci Golców są też m.in.: były minister sportu Witold Bańka, czy znany kucharz Remigiusz Rączka. W ramach kampanii powstało kilka spotów, w których znane postacie ze Śląska, w tym wyżej wymienieni, zachęcają do odwiedzenia naszego regionu.

– Góry są piękne o każdej porze roku. Trzeba zasmakować w tej kulturze, zobaczyć, jak górale są serdeczni i gościnni. Zachęcam do odwiedzania Żywiecczyzny i całego Śląska – stwierdził Łukasz Golec.

Marszałek Chełstowski odniósł się również do bieżącej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

– Kampania #WybieramŚląskie ma też pokazać Polakom, że wbrew krzywdzącym nas informacjom, które pojawiały się w niektórych mediach, Śląsk jest bezpieczny. Jeśli chodzi o Śląsk, to jesteśmy najbardziej przebadanym regionem w skali kraju pod względem COVID19. Nasze rozmowy z władzami Czech uświadomiły im, że zamknięcie granicy dla naszych mieszkańców było pochopnym posunięciem – zaznaczył Jakub Chełstowski.

Dowodem na normalizację stosunków między Czechami a Śląskiem jest fakt, że od środy 1 lipca wznowiono połączenia kolejowe do czeskiego Bohumina. Obsługują je Koleje Śląskie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa