Z Ukrainą i Holandią. Dwa mecze reprezentacji na Stadionie Śląskim!

Z Ukrainą i Holandią. Dwa mecze reprezentacji na Stadionie Śląskim!
Robert Lewandowski po raz ostatni zagrał w Chorzowie w październiku 2018 r. - w spotkaniach z Portugalią (na zdjęciu; obok Pepe) i WłochamiFot. Marcin Bulanda

11 listopada reprezentacja Polski zagra towarzysko z Ukrainą, zaś 18 listopada zmierzy się w Lidze Narodów z Holandią. Oba spotkania odbędą się w „Kotle czarownic”.

Polski Związek Piłki Nożnej przedstawił harmonogram jesiennych spotkań reprezentacji Polski, rozgrywanych w kraju. Biało-Czerwoni zagrają po dwa mecze w Chorzowie i w Gdańsku, a raz wystąpią we Wrocławiu.

Na Stadionie Śląskim drużynę prowadzoną przez Jerzego Brzęczka zobaczymy dwukrotnie w listopadzie. Najpierw w Święto Niepodległości, 11 listopada, Polska zmierzy się towarzysko z Ukrainą. Ten mecz miał odbyć się w Chorzowie 31 marca br., ale został przełożony – podobnie jak inne spotkania wiosenne – z uwagi na pandemię.

Z kolei 18 listopada Polska zagra na Stadionie Śląskim z Holandią – o punkty Ligi Narodów. Będzie to ostatni mecz Biało-Czerwonych w fazie grupowej tych rozgrywek. Oba spotkania w „Kotle czarownic” rozpoczną się o godz. 20.45.

Jesienią Polacy zmierzą się w kraju także z: Finlandią (7 października, mecz towarzyski, Gdańsk) i Włochami (11 października, mecz w LN, Gdańsk) oraz z Bośnią i Hercegowiną (14 października, mecz w LN, Wrocław).

Przypomnijmy, że po raz ostatni drużyna narodowa wystąpiła na Stadionie Śląskim w październiku 2018 r. – w meczach Ligi Narodów z Portugalią (2:3) i z Włochami (0:1).

Na razie nie wiadomo, ilu kibiców będzie mogło obejrzeć listopadowe mecze w Chorzowie. „Do zobaczenia (oby w komplecie widzów) na stadionach w Gdańsku, Wrocławiu i Chorzowie” – napisał na Twitterze sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa