Silesia Marathon prezentuje medale. Powalcz o jeden z nich

Silesia Marathon prezentuje medale. Powalcz o jeden z nich
Patrycja Włodarczyk była najlepszą Polką w ubiegłorocznej edycji Silesia MarathonFot. Silesia Marathon

Do startu Silesia Marathon pozostały niespełna trzy miesiące. Organizatorzy liczą, że do tego czasu zniesione zostaną ograniczenia i będzie można bezpiecznie przeprowadzić zawody. Właśnie zaprezentowali medale.

Dwunasta edycja Silesia Marathon – wraz z towarzyszącym mu półmaratonem i ultramaratonem (na 50 km) – zaplanowana została na 4 października. Miłośnicy biegania przygotowują się do największej imprezy biegowej na Śląsku, a organizatorzy zapewniają, że pracują pełną parą i nie biorą pod uwagę odwołania zawodów.

„Na dzień dzisiejszy wydarzenie nie jest w żaden sposób zagrożone odwołaniem lub przełożeniem terminu. Przygotowujemy się do naszej imprezy tak samo jak w ubiegłych latach” – czytamy na profilu Silesia Marathon na Facebooku.

Przypomnijmy, że w świetle aktualnie obowiązujących przepisów można organizować imprezy biegowe do 150 osób. Jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski wlał nadzieję w serca biegaczy i organizatorów zawodów. „W ciągu dwóch tygodni powinniśmy ustalić i wydać rekomendacje w sprawie przywrócenia imprez masowych” – powiedział Szumowski 8 lipca, w programie „Newsroom” w WP.

Obecnie na listach startowych Silesia Marathon widnieje niespełna 3300 osób – 1565 biegaczy opłaciło start na królewskim dystansie (42,195 km), 1504 w półmaratonie, zaś 225 zawodników w ultramaratonie na 50 km.

Organizatorzy Silesia Marathon zaprezentowali medale, o jakie powalczą (jeśli pozwolą na to przepisy) biegacze. Co ciekawe, producentem krążków jest firma Medal Time, która tworzy trofea dla najbardziej prestiżowych maratonów na świecie – w Nowym Jorku, Berlinie czy Londynie.

Na medalu znajduje się charakterystyczne skrzydło nawiązujące do Pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach. Motyw słynnego monumentu nie jest przypadkowy, ponieważ nadchodząca edycja Silesia Marathon, tak samo jak ubiegłoroczna, dedykowana jest obchodom setnej rocznicy Powstań Śląskich.

Medale maratończyków zdobią elementy w kolorze niebieskim, półmaratończyków – w kolorze czerwonym, zaś ultramaratończycy otrzymają trofeum w barwach srebrno-szarych.

Wszyscy na nie czekali i… oto są, w całej swojej okazałości!Tak wyglądają najważniejsze nagrody za udział w 12….

Opublikowany przez Silesia Marathon Piątek, 10 lipca 2020

Silesia Marathon rozpocznie się przy Stadionie Śląskim. Następnie biegacze udadzą się do Katowic, odwiedzą także Mysłowice i Siemianowice Śląskie, by ponownie zameldować się w Parku Śląskim i finiszować na niebieskiej bieżni w „Kotle czarownic”. „Tej mety nie zapomnisz nigdy” – to slogan Silesia Marathon.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa