Wyzwanie dla sportowców. Bieg z przeszkodami na Stadionie Śląskim

Wyzwanie dla sportowców. Bieg z przeszkodami na Stadionie Śląskim
Organizatorzy zapowiadają, że w drugiej edycji na trasie będzie jeszcze więcej przeszkód.Fot.: Szturm Śląski, Paweł Bazylewicz

Sukces I edycji Szturmu Śląskiego zachęcił organizatorów do wzbogacenia kolejnej odsłony biegu. Tym razem będzie jeszcze trudniej niż ostatnio. Na uczestników czeka dłuższa trasa i dodatkowe przeszkody.

Już w niedzielę 2 sierpnia o godzinie 10:00 rozpocznie się sześciokilometrowe wyzwanie dla sportowców. Organizatorzy zapraszają biegaczy wyczynowych, amatorskich jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z bieganiem.

– Nie bylibyśmy sobą, gdyby tegoroczna trasa nie była dłuższa i trudniejsza niż w 2019 roku. Ponad 6 km trasy wykorzystującej infrastrukturę Stadionu, do tego ponad 2000 schodów na trasie i +20 przeszkód – zapowiadają twórcy imprezy.

Szturm czeka również na najmłodszych zawodników. Dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat zostanie przygotowana odpowiednia trasa, a start nastąpi o godzinie 12:30. Biegi będą podzielone na różne grupy wiekowe.

Ponadto Stadion Śląski zorganizował konkurs, w którym do wygrania są aż trzy vouchery na najbliższy bieg. Aby wygrać należy wrzucić w komentarzu zrzut ekranu trasy GPS pokonanej podczas aktywności sportowej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa