Ach, te shoot outy! Juniorki Ruchu odpadły w półfinale mistrzostw Polski

Juniorki Ruchu były o krok od wywalczenia awansu do finałów MP w beach handballuFot. Marcin Bulanda

Decydowały niuanse – jedna udana akcja w tę albo w drugą stronę. Juniorkom Ruchu nie udało się awansować do finałów mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

W czerwcu juniorki Ruchu Chorzów zdobyły wicemistrzostwo Śląska w beach handballu, czyli plażowej odmianie szczypiorniaka. Miały nadzieję, że ten wynik da im awans do finałów mistrzostw Polski. Jednak Komisja ds. Piłki Plażowej wprowadziła jeszcze jeden etap w rozgrywkach – półfinały.

W czwartek – na Skałce w Świętochłowicach – odbył się turniej półfinałowy, w którym wzięły udział trzy drużyny. Oprócz Ruchu także UKS Pawonków (mistrz Śląska) oraz SPR Olkusz.

Podopieczne Katarzyny Masłowskiej rozegrały dwa bardzo zacięte mecze. W obu do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set – czyli shoot outy. To akcje sam na sam z bramkarzem, po pięć z każdej strony.

I to właśnie shoot outy zaważyły na tym, że „Niebieskich” nie zobaczymy w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Najpierw chorzowianki uległy UKS Pawonków (2:4 w shoot outach i 1:2 w meczu).

W drugim meczu – z SPR Olkusz – Ruch wygrał pierwszego seta i do pełni szczęścia potrzebował jeszcze jednej zwycięskiej partii. Niestety, to rywalki miały powody do radości. Doprowadziły do remisu, a w shoot outach triumfowały 3:1. W finałach MP w Kątach Wrocławskich zagrają więc UKS Pawonków i SPR Olkusz.

Drużyna Katarzyny Masłowskiej wystąpiła w półfinale w Świętochłowicach w następującym składzie: Agata Grudzień, Alicja Wolny (bramkarki) oraz Wiktoria Herudek, Martyna Siemianowska, Wiktoria Salamon, Aleksandra Daniel, Nadia Bury, Wiktoria Winczura, Wiktoria Iwaniuk, Monika Kurek.