Nowe trasy zwiedzania na urodziny Stadionu Śląskiego

Nowe trasy zwiedzania na urodziny Stadionu Śląskiego

W lipcu Kocioł Czarownic świętował 64 rocznicę otwarcia. Aby upamiętnić to wydarzenie wprowadzone zostały trzy trasy zwiedzania legendarnego obiektu. Na gości czeka m.in.: specjalnie przygotowana Sala Muzealna oraz kino. Dodatkowo wszyscy chętni mogą wejść na punkt widokowy.

– Bardzo zależy nam na tym, aby „Kocioł Czarownic” poznać mogło jak najwięcej osób. Zarówno sam obiekt, jak i jego bogatą historię. Z okazji rocznicy uroczystego otwarcia postanowiliśmy zmodernizować nasze zwiedzanie. Dlatego też wprowadzamy 3 warianty dostępnych tras, aby każdy, niezależnie od ilości posiadanego czasu, mógł nas odwiedzić – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Najkrótsza trasa zwiedzania obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę. Średnia poszerzona jest o wizytę w loży VIP oraz w galerii. Najdłuższa trasa to także wizyta w specjalnie przygotowanych z okazji 64. rocznicy salach: muzealnej oraz kinowej. Osoby, które wybiorą tę trasę odwiedzą również stadionowy komisariat policji oraz trybunę prasową. Dodatkowo dostępny jest punkt widokowy, na który wszyscy chętni mogą wejść samodzielnie.

– Nasza Sala Muzealna to niezwykłe miejsce. Zobaczyć można tutaj m.in.: metalowy odlew przedstawiający Stadion z lat 60., wyjątkową makietę obecnego obiektu, ale też oryginalny kombinezon Krzysztofa Cegielskiego z Grand Prix Europy na żużlu z 2003 roku. Nie mógłbym też nie wspomnieć o własnoręcznie uszytej piłce Gerarda Cieślika, czy księdze pamiątkowej z autografem legendarnego Pelégo. W naszych zbiorach mamy też autograf Micka Jaggera czy zapis nut „Rapsodii Śląskiej” skomponowanej przez Jana A. P. Kaczamrka – dodaje Jan Widera.

Zwiedzanie Stadionu Śląskiego dostępne jest codziennie. Od poniedziałku do piątku trasa krótka dostępna jest w godzinach: 9:00, 9:30 oraz 14:00, trasa średnia o 15:00 oraz o 16:00, a trasa długa o 10:00 i 12:00. W soboty i niedziele natomiast trasa krótka działa o 14:00 oraz o 14:30 i 17:30, trasa średnia w godzinach 15:30 i 16:30, a trasa długa również o 10:00 i 12:00. Dodatkowo w godzinach działania obiektu, codziennie od godziny 7:00 do 21:00, samodzielnie można wejść na punkt widokowy znajdujący się na wysokości 26 metrów licząc od bieżni lekkoatletycznej Stadionu.

Więcej szczegółów dotyczących cennika i regulaminu zwiedzania dostępnych jest tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa