Ranne ptaszki wieczorową porą w Sztygarce

Ranne ptaszki wieczorową porą w Sztygarce
Early Bird wystąpią w Chorzowie w najbliższy piątek.fot.: Kamila Chojnacka/ Early Birds facebook.com

Już w piątek 21 sierpnia niezwykły koncert w Sztygarce. Przed chorzowską publicznością zagrają Early Birds, zespół, który zanotował jeden z najciekawszych debiutów ostatnich lat na polskiej scenie jazzowej.

Zespół powstał z inicjatywy Martyny Kubiak, wokalistki, kompozytorki oraz autorki tekstów. Muzyka zespołu Early Birds to przede wszystkim autorskie utwory, ale również standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Gatunkowo oscylują między jazzem a poezją śpiewaną.

Po 3 latach od wydania debiutanckiej płyty „Świt” Poranne Ptaszki prezentują nowe oblicze. Ich poranny entuzjazm i świeżość, połączyły się z nocną melancholią, senną iluzją, nadając ich muzyce zupełnie nowy wymiar.

– Zagramy najnowsze, autorskie pieśni, wszystkie w języku polskim (oj będzie z tego nowa płyta, będzie!) – zapowiada zespół.

Na scenie w Sztygarce pojawi się pełny skład Early Birds:

Martyna Kubiak – wokal
Marcin Pater – wibrafon
Mateusz Szewczyk – gitara basowa / kontrabas
Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne
Tomek Machański – perkusja
Marta Fedyniszyn – chórek

Zespół wspomoże kwartet smyczkowy, zaaranżowany specjalnie na tę okazję przez wybitnego kompozytora i aranżera Nikolę Kołodziejczyka. Ptaszki zagrają nowy, autorski materiał, zaśpiewany w całości w języku polskim, który w najbliższej przyszłości zostanie wydany na nowej płycie. Całość dopełnią wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Basię Kozaczkiewicz, malarkę, autorkę okładki pierwszej płyty zespołu.

https://www.youtube.com/watch?v=3PlQCREeGQw

Bilety w cenie 30 złotych dostępne są w recepcji Kompleksu Sztygarka. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem 32 249 59 92. Ilość miejsc jest ograniczona. Przed wejściem na na wydarzenie uczestnicy będą zobowiązani poddać się pomiarowi temperatury ciała.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa