Talent z Chorzowa przeszedł do Schalke 04 Gelsenkirchen

Talent z Chorzowa przeszedł do Schalke 04 Gelsenkirchen
Mateusz Lipp podpisał 3-letni kontrakt z Schalke 04 Gelsenkirchen.Fot.: Ruch Chorzów

Kolejny utalentowany zawodnik Ruchu będzie rozwijał swój talent za granicą. Transfer Mateusza Lippa do niemieckiego Schalke 04 został sfinalizowany. Młody obrońca związał się z klubem z Zagłębia Ruhry 3-letnim kontraktem.

Utalentowanym obrońcą Ruchu od dawna interesowały się kluby niemieckie, ale także angielskie i włoskie. Ostatecznie klub i zawodnik doszli do porozumienia z Schalke, siedmiokrotnym mistrzem Niemiec.

– Mateusz to kolejny wychowanek Akademii Piłkarskiej Ruchu, który wyjeżdża na Zachód rozwijać swój talent. Obecnie nie jesteśmy jeszcze w stanie konkurować z takimi firmami jak Schalke, czy w ubiegłym roku Leeds United, do którego trafił Mateusz Bogusz – mówi prezes Ruchu, Seweryn Siemianowski.

Transfer 16-letniego obrońcy to dobre rozwiązanie zarówno dla klubu, jak i zawodnika. Na co dzień będzie mógł trenować w akademii, z której w ostatnich latach wyszli zawodnicy tacy jak: Manuel Neuer, Mesut Özil, Joel Matip, Julian Draxler, Leroy Sane, Max Meyer czy Thilo Kehrer. Dla klubu była to ostatnia okazja, aby zarobić pieniądze na wychowanku.

– Kontrakt Lippa z Ruchem wygasał z końcem tego roku, dlatego była to ostatnia szansa, by z jego transferu uzyskać dla klubu jakieś profity. Życzymy Mateuszowi dalszego rozwoju piłkarskich umiejętności i wielkiej kariery. Jestem pewien, że wkrótce będzie głośno o naszych kolejnych wychowankach, bo talentów przy Cichej nigdy nie brakowało – przekonuje Seweryn Siemianowski.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w ekipie Schalke!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa