Potrójne zawody na 110 urodziny. Gwiazdy uświetniły jubileusz AKS-u

Zawody odbywały się w bardzo wysokiej temperaturze, jednak nie przeszkodziło to uczestniczkom i uczestnikom w osiąganiu dobrych wyników. Fot.: M. Śliwa

Zawody o Puchar Haliny Richter-Góreckiej, Puchar Prezydenta Miasta Chorzów i Memoriał P. Kozubka i O. Kałużowej towarzyszyły obchodom jubileuszu 110-lecia istnienia AKS Chorzów. W imprezie wzięli udział Halina Richter-Górecka i Paweł Fajdek.

Wydarzenie o godzinie 11:00 otworzył prezes TS AKS Chorzów, Ryszard Mateusiak wraz z gościem specjalnym, uczestniczką 4 igrzysk olimpijskich, Haliną Richter-Górecką, wręczając jubileuszowe odznaczenia zasłużonym dla „Koniczynek” zawodniczkom i zawodnikom. Wśród nich znalazły się m.in.: szczypiornistki, które w latach 80-tych zdobyły dla AKS-u 3 mistrzowskie tytuły.

W aspekcie sportowym największą gwiazdą imprezy był Paweł Fajdek, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem. O jego występie na obiekcie przy ul. Lompy szerzej informowaliśmy tutaj. Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie Śląskiego Związku Lekkoatletyki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa