Piękno polszczyzny lepsze niż hejt. Gra miejska na rynku

Piękno polszczyzny lepsze niż hejt. Gra miejska na rynku

Zagadki i zabawa dla całej rodziny, a do wygrania atrakcyjne nagrody. To wszystko w sobotę 12 września, w trakcie gry terenowej „Wybierz kulturę, nie hejt!”. Zbierzcie 6 odznak, żeby uzyskać tytuł Strażnika pięknej polszczyzny.

Gra przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Udział mogą wziąć wszyscy, drużyny rodzinne, harcerskie, szkolne, grupy znajomych, rodzinne czy stowarzyszenia. Wystarczy skompletować zespół od 2 do 4 osób i do 11 września uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Osoby niepełnoletnie chcące wziąć udział w grze muszą przynieść ze sobą zgody rodziców. Zabawa rozpocznie się w sobotę 12 września o godzinie 10:00 przy Pavilonie A na rynku.

Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik podczas wizyty w punkcie powinien zasłonić nos i usta. Dojście do punktów będzie wyznaczała mapa, którą otrzymają wszystkie zespoły. Trzy główne miejsca będą podane uczestnikom, kolejne stanowiska z zadaniami trzeba będzie znaleźć, wykorzystując wskazówki otrzymywane od organizatorów. W każdym miejscu na rozwiązanie czekają dwa zadania. Na końcowy wynik wpływa również czas pokonania trasy czterokilometrowej trasy. Po wykonaniu zadań we wszystkich punktach należy wrócić na start i stworzyć własną drużynową torbę.

Przed ogłoszeniem wyników wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniu z dr prof. UŚ Ewą Biłas-Pleszak. Gra zakończy się ok. godziny 14:15 rozdaniem nagród dla najlepszych patroli.

Gra organizowana jest w ramach projektu „Wybierz kulturę, z hejtem nie jesteś sobą!” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa