Popis biathlonistów i biathlonistek z Chorzowa w Mistrzostwach Polski

Zawodniczki i zawodnicy UKS Biathlon Chorzów zanotowali bardzo udany start w tegorocznych Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim.Fot.: Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Bardzo udany start zwieńczony kilkoma medalami, zaliczyły biathlonistki i biathloniści UKS Biathlon Chorzów działającego przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie.

Biathlon letni to połączenie biegu przełajowego ze strzelaniem. Do wrześniowych Mistrzostw Polski w Dusznikach-Zdroju zgłoszonych zostało nieco ponad 250 zawodniczek i zawodników, którzy walczyli o medale w pięciu kategoriach wiekowych.

Lukasz Zaczyk wywalczył 2 indywidualne medale. Srebro zdobył w starcie pierwszego dnia MP, a złoto wywalczył dzień później w sprincie w kategorii młodzików młodszych. Bardzo udany występ zaliczył Fabian Suchodolski brąz i srebro w kategorii juniorów młodszych. Wysoki poziom zaprezentowała Martyna Prajsnar, która dwa razy zameldowała się na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa Polski zakończyły biegi masowe i sztafety. Drużyna młodzików w składzie: Mateusz Bednarski, Filip Babiński i Łukasz Zaczyk zdobyła złoto w swojej kategorii wiekowej sztafet. Młodziczki młodsze zdobyły srebro w sztafecie biegnąc w składzie: Paula Szyndrowska, Martyna Jaskólska i Oliwia Suchy.

Mistrzostwa Polski w biathlonie letnimSprint przyniósł nam wspanialy wynik Lukasza Zaczyka, który bezbłędnie…

Opublikowany przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie Poniedziałek, 7 września 2020

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa