W środę Clearex – Piast: derby niepokonanych. To zwiastuje wielkie emocje

W środę Clearex – Piast: derby niepokonanych. To zwiastuje wielkie emocje
W poprzednim meczu ligowym Clearex rozbił AZS UW Wilanów 8:2. W środę w hali MORiS czeka go trudniejsze zadanieFot. Adrian Ślązok

Jedni i drudzy świetnie rozpoczęli sezon Statscore Futsal Ekstraklasy – Clearex wygrał dwa mecze, Piast trzy. Środowe spotkanie w hali MORiS zapowiada się pasjonująco.

Ostatnie dni upłynęły w chorzowskim klubie w dość niespokojnej atmosferze. Najpierw czwórka futsalowców z Chorzowa, która przebywała na zgrupowaniu kadry, nie mogła wydostać się z Szamotuł (zarządzono kwarantannę po tym, jak wykryto koronawirusa u jednego z członków sztabu trenerskiego). Później – po następnej turze testów – okazało się, że jeszcze pięć osób zakaziło się wirusem SARS-CoV-2. W tym jeden z chorzowian.

Zaplanowany na 26 września mecz Constract Lubawa – Clearex został przełożony. Podopieczni Rafała Krzyśki w końcu jednak wracają do gry. W środę odbędzie się 4. kolejka Futsal Ekstraklasy, a jej hitem jest spotkanie derbowe: Clearex – Piast Gliwice (godz. 18.00).

To starcie trzeciego (Clearex) z drugim (Piast) zespołem tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy. Obie ekipy w tym sezonie nie straciły jeszcze punktu. Clearex pokonał Gattę Zduńska Wola 5:0 (na boisku 5:4, ale wynik zweryfikowano jako walkower) oraz AZS UW Wilanów 8:2. Z kolei gliwiczanie zwyciężali w meczach z: AZS UŚ Katowice (3:1), Dremanem Opole Komprachcice (7:0) oraz PA Novą Gliwice (5:2).

Chorzowianie w poprzednich sezonach zawsze mieli problem, by odpalić od samego początku. Po kilku kolejkach mieli stratę do najlepszych i musieli gonić. Teraz ruszyli dobrze i liczą na kolejne zwycięstwo.

– Jestem tutaj szósty rok i bodaj przez pięć lat, a na pewno cztery, w pierwszych kolejkach przegrywaliśmy. Przełamaliśmy fatum i mam nadzieję, że teraz w każdym meczu będziemy punktować – powiedział Mikołaj Zastawnik.

Derby Clearex – Piast pokaże telewizja nSport+.

Środowy mecz zapoczątkuje serię domowych spotkań Cleareksu. W sobotę (3.10.) w hali MORiS rozegrane zostaną kolejne derby – z AZS UŚ Katowice (doszło do zamiany gospodarza), zaś w przyszłą środę (7.10.) podopieczni Rafała Krzyśki zmierzą się z beniaminkiem Dremanem Opole Komprachcice.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa