Stroiki, plecaki i maskotki. Wyjątkowe rękodzieło czeka na nabywców

Stroiki, plecaki i maskotki. Wyjątkowe rękodzieło czeka na nabywców

Osoby niepełnosprawne korzystające z pomocy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI w Chorzowie w trakcie zajęć tworzą różne przedmioty, które później sprzedają na kiermaszach. Zarobione pieniądze wspomagają finansowanie ośrodka. W czasie pandemii, ta możliwość została mocno ograniczona.

Organizowanie dużych wydarzeń, które przyciągają większą liczbę osób jest utrudnione ze względu na pandemię koronawirusa. Ograniczyło to możliwość sprzedaży rękodzieła osób korzystających z pomocy ośrodka, co wpływa na budżet placówki. Od teraz, osoby zainteresowane zakupem mogą dokonać go bezpośrednio w siedzibie placówki przy ul. Beskidzką 6 w Chorzowie.

Przypominamy, że w związku z sytuacją z koronawirusem nie mamy możliwości organizowania kiermaszów. Dlatego osoby zainteresowane zakupem naszych prac zapraszamy do nas na ul. Beskidzką 6 w Chorzowie ?

Opublikowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Chorzowie Wtorek, 6 października 2020

WTZ działa od 1 sierpnia 1994 r. Powstał z inicjatywy rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych działających w chorzowskim Kole PSONI. Obecnie skupia 60 osób – w zdecydowanej większości z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności i zdiagnozowanym znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.

Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w 12 pracowniach. Wszyscy uczestnicy WTZ biorą udział w zajęciach usprawniania ruchowego, psychoterapii indywidualnej i grupowej. Bardzo dużą wagę przywiązuje się do rehabilitacji społecznej podopiecznych, umacniania wszelkich poczynań zmierzających do samodzielnego życia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa