Kanonada przy Cichej. Zwycięska seria Ruchu trwa

Ruch pokonał przy Cichej Gwarek Tarnowskie Góry 5:1.Fot.: M. Bulanda

W sobotę 31 października w domowym meczu 15 kolejki III Ligi Ruch odniósł 7 zwycięstwo z rzędu pokonując Gwarek Tarnowskie Góry 5:1. Dzięki okazalej wygranej Niebiescy umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Ruch od pierwszych minut wywierał presję na rywalach, próbował utrzymywać się przy piłce i stwarzać zagrożenie pod bramką Gwarka. Do siatki udało się trafić Niebieskim już w 16 minucie. Foszmańczyk odebrał piłkę w środku pola, podał do Idzika, ten idealnie obsłużył Janoszkę, który spokojnie pokonał bramkarza gości. Prowadzenie w 22 minucie podwyższył Sikora trafiając głową po dośrodkowaniu. Pod koniec pierwszej części spotkania Niebiescy stracili trochę koncentracji, co wykorzystali goście zdobywając w 35 minucie gola kontaktowego.

W drugiej połowie Ruch dalej naciskał na Gwarka, jednak starania Niebieskich nie przekładały się na większe zagrożenie pod bramką gości. Efekt w postaci bramki przyszedł w 67 minucie. Idzik przejął piłkę wybitą przez bramkarza po rzucie rożnym i szybkim uderzeniem podwyższył na 3:1 dla Ruchu. Niespełna 4 minuty później było już „po meczu”, dośrodkowanie Janoszki, strzałem głową na bramkę zamienił Kawula. Wynik spotkania w 89 minucie strzałem w okienko bramki ustalił Mokrzycki.

Ruch Chorzów – Gwarek Tarnowskie Góry 5:1 (2:1)

1:0 Łukasz Janoszka, 16 min.
2:0 Patryk Sikora, 22 min.
2:1 Sebastian Siwek, 36 min.
3:1 Mariusz Idzik, 67 min.
4:1 Kacper Kawula, 71 min.
5:1 Michał Mokrzycki, 90 min.

Ruch: Bielecki – Będzieszak, Kasolik, Kawula, Kwaśniewski – Sikora, Foszmańczyk (77 Neugebauer) – Paszek (62 Mokrzycki), Janoszka (82 Kowalski), Winciersz (82 Rudek) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.