Ruch nie zagra w czwartek z Piotrcovią. Kolejne zakażenie w zespole

Ruch nie zagra w czwartek z Piotrcovią. Kolejne zakażenie w zespole
Pandemia dotknęła także KPR Ruch Chorzów. Planowany na 5 listopada mecz z Piotrcovią rozegrany zostanie w innym terminieFot. Marcin Bulanda

5 listopada KPR Ruch Chorzów miał podjąć Piotrcovię, ale już wiadomo, że nie uda się rozegrać tego meczu w terminie. Kolejna zawodniczka „Niebieskich” otrzymała pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Pandemia coraz bardziej utrudnia rywalizację sportową – w różnych dyscyplinach i ligach co rusz przekładane są spotkania. Podobnie jest także w PGNiG Superlidze Kobiet. Najpierw koronawirusem zakaziło się kilka zawodniczek z Jarosławia (przełożono dwa mecze Eurobudu, w tym z Ruchem), później z Lublina (także przełożono dwa mecze), a teraz problem dotknął piłkarki z Chorzowa.

Jak już informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu jedna z zawodniczek Ruchu otrzymała pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Z tego powodu reszta zespołu została skierowana na kwarantannę, która miała obowiązywać do piątku, 30 października.

Jednak w piątek – po wideokonferencji z udziałem Komisarza Ligi, lekarza oraz koordynatorów ds. sanitarnych poszczególnych klubów – zapadła decyzja, że kwarantanna „Niebieskich” zostanie przedłużona do środy, 4 listopada. Chorzowianki grały bowiem 24 października mecz ligowy z MKS Perłą Lublin, po którym w zespole rywala wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

5 listopada Ruch miał zmierzyć się z Piotrcovią w spotkaniu 7. serii PGNiG Superligi Kobiet. „Teoretycznie możemy grać, ale nie będzie to miało nic wspólnego ze sportową rywalizacją” – usłyszeliśmy nieoficjalnie w chorzowskim klubie. „Niebieskie” przystąpiłyby bowiem do meczu po 10 dniach bez treningów, co stawiałoby je praktycznie na straconej pozycji.

W poniedziałek okazało się jednak, że mecz Ruch – Piotrcovia zostanie przełożony. Taką decyzję podjęła Superliga. Powód? Druga z piłkarek chorzowskiego klubu zakaziła się koronawirusem.

„W związku z przypadkami COVID-19, wykrytymi u zawodniczek drużyny KPR Ruch Chorzów, Superliga Sp. z o.o. informuje, że mecz KPR Ruch Chorzów – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, zaplanowany na 5 listopada, zostaje przełożony. Superliga Sp. z o. o. informuje, że klub cały czas pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami Inspektoratu Sanitarnego oraz stosuje się do wytycznych protokołu sanitarno-epidemiologicznego dotyczącego pandemii COVID-19, stworzonego przez medyczny zespół doradczy Superligi ds. koronawirusa” – czytamy w komunikacie Superligi.

Wkrótce poznamy nowy termin meczu Ruch – Piotrcovia, choć wydaje się, że będzie on raczej odległy. Przypomnijmy bowiem, że w listopadzie Ruch ma w planach jeszcze trzy inne spotkania – zaległe w Jarosławiu z Eurobudem (11.11.), mecz u siebie z KPR Gminy Kobierzyce (14 lub 15.11.) oraz wyjazdowa potyczka ze Startem Elbląg (19.11.).

Później zaś nastąpi przerwa w rozgrywkach Superligi, a na pierwszym planie znajdzie się reprezentacja Polski, która na początku grudnia rozpocznie rywalizację na mistrzostwach Europy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa