Budżet Obywatelski. Można już oddawać głosy

Budżet Obywatelski. Można już oddawać głosy

Nowy plac zabaw, ścieżka rowerowa, a może ogród społeczny? Komisja weryfikacyjna ogłosiła dopuszczone do głosowania wnioski. O nowych inwestycjach w ramach Budżetu Obywatelskiego zadecydują mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa.

To już VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Chorzowie. Głosować można na zadania inwestycyjne, społeczne i zielone, które w tym roku po raz pierwszy pojawiły się jako osobna kategoria. Wśród projektów inwestycyjnych najczęściej pojawiają się pomysły dotyczące zbudowania placów zabaw, boisk i ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Pojawiła się także inicjatywa zbudowania ogrodu społecznego przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej oraz rewitalizacja Stawu Herman przy ul. Stacyjnej. Projekty społeczne to propozycje kontynuacji działających już inicjatyw takich jak: Aktywny Bajtej, Sportowy Chorzów, czy wsparcie aktywności CUMY. Są też nowe pomysły np. I Chorzowska Senioriada. Pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania znajduje się tutaj.

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie BO. Głosować mogą osoby mieszkające w Chorzowie. Każdy z nich ma do dyspozycji 15 punktów – po 5 na zadania inwestycyjne, społeczne i zielone. Osoby bez dostępu do komputera mogą oddać głos w Urzędzie Miasta. Głosowanie potrwa do 15 listopada włącznie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa