ME 2024 nie dla Chorzowa. Wieczne Miasto zorganizuje imprezę

ME 2024 nie dla Chorzowa. Wieczne Miasto zorganizuje imprezę

Stadion Śląski nie będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Decyzją Rady European Athletics wydarzenie odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie.

We wtorek 10 listopada odbyła się finałowa prezentacja kandydatów ubiegających się o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Konkurentem projektu Katowice-Silesia 2024 był Rzym. Jak podkreślili przedstawiciele European Athletics obie kandydatury były na bardzo wysokim poziomie. Władze federacji zdecydowały jednak, że gospodarzem wydarzenia będzie stolica Włoch.

– Myślę, że możemy być dumni z tego, iż Stadion Śląski znalazł się w ścisłej czołówce obiektów pretendujących do organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować naszą kandydaturę. Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem do organizacji międzynarodowych imprez – mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Choć na ostatnim etapie Stadion Śląski przegrał rywalizację o ME 2024, to nie znaczy, że w Chorzowie zabraknie innych wielkich imprez sportowych. W przyszłym roku odbędą się tu Mistrzostwa Świata w Sztafetach.

– To ogromne wyzwanie, którego jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny podejmiemy się z wielką przyjemnością i po raz kolejny udowodnimy, że organizowane na Śląskim wydarzenia są na światowym poziomie – zapowiada Jan Widera.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa