ChLF. Bez goli nie ma co marzyć o utrzymaniu

ChLF. Bez goli nie ma co marzyć o utrzymaniu

Zotex Thunder w coraz trudniejszej sytuacji – przegrał po raz szósty w tym sezonie, po raz trzeci do zera, a w najbliższy weekend zmierzy się z dwoma najlepszymi zespołami. W II lidze doszło do zmiany lidera – tabelę otwiera Contra, ale wkrótce może wyprzedzić ją Stokson.

I LIGA: Zotex Thunder vs Autor Team – dla obu ekip zaległe spotkanie miało ogromny ciężar gatunkowy. Lepiej z presją poradził sobie beniaminek z Siemianowic Śląskich, który zwyciężył 5:0 i ma pięć punktów przewagi nad pierwszym zespołem ze strefy spadkowej. Natomiast „Thundery” znajdują się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Po pierwsze, nadal nie zdobyli żadnego punktu. Po drugie, nie strzelają goli – to już trzeci mecz (na sześć) przegrany do zera. Drużyna zdobyła w tym sezonie zaledwie cztery bramki. Z tak mizerną ofensywą ciężko będzie jej utrzymać się w elicie. Po trzecie, w najbliższy weekend Zotex Thunder czeka arcytrudne zadanie. W sobotę w meczu zaległym zmierzy się z wiceliderem Fizjo Factory, a w niedzielę z liderem Irex Gazem.

Mecz zaległy
Zotex Thunder – Autor Team 0:5

Bejm 2, Baszczok, Czopnik, D. Matusiak.

Tabela: Irex Gaz 19 pkt. (7 meczów), Fizjo Factory 18 (6), Klimzowiec 15 (7), Silesia Antmar 14 (7), Bryka 13 (7), Mateco 12 (7), ZPM Kuś 10 (7), Victoria Klimzowiec 7 (7), Autor Team 6 (7), AC Hilda 4 (7), Dam Pack Kalimex 1 (7), Zotex Thunder 0 (6).


II LIGA: Drużyny rozpoczęły w sobotę drugą rundę (choć do rozegrania mają jeszcze zaległą kolejkę z października). W meczu na szczycie Contra zrewanżowała się WSD za porażkę na inaugurację sezonu (2:3). Tym razem była wyraźnie lepsza, zwyciężając 4:0. Dzięki temu jest nowym liderem, być może jednak wkrótce dojdzie do kolejnej zmiany na szczycie tabeli. Coraz lepiej poczyna sobie Stokson, który pokonał Koreja.pl 4:1, traci do Contry tylko dwa punkty, a ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz (z Siekierą Piłą). Dobrą formę potwierdzili także piłkarze Tele-Nat&Milon, którzy po raz trzeci z rzędu cieszyli się ze zwycięstwa.
Tajfun po serii pięciu meczów bez wygranej (trzy remisy i dwie porażki) w końcu się przełamał. W tym sezonie pokonuje tylko Siekierę Piłę (zrobił to po raz drugi).

8. kolejka                                                  
Tajfun – KS Siekiera Piła 3:2

Czapura, Kupka, Łojek – Brysz, Liksza;
Contra – WSD 4:0
Bieniek, Hadzik, Leoniak, Zajdel;
Stokson – Koreja.pl 4:1
Dobias 2, K. Kolebski, Pasikowski – Szaton;
Orange – Tele-Nat&Milon 1:4
Malordy – Mielnicki 2, Lein, Szczyrba.

Tabela: Contra 14 pkt. (7 meczów), WSD 13 (7), Tele-Nat&Milon 12 (7), Stokson 12 (6), Orange 10 (7), Tajfun 9 (7), Koreja 5 (7), Siekiera Piła 1 (6).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa