Ciepło sieciowe standardem dla miejskiej zabudowy

Ciepło sieciowe standardem dla miejskiej zabudowy

Wśród rozwiązań ciepłowniczych stosowanych w miejskim budownictwie ciepło sieciowe staje się rozwiązaniem numer 1. Codziennie korzystają z niego tysiące odbiorców. Miejskie ciepło ogrzewa budynki mieszkalne wielorodzinne, obiekty sportowe, czy szeroko pojęte budynki użyteczności publicznej. Dlaczego zapotrzebowanie na ciepło wzrasta?

Ciepło z sieci zdrowe i modne

Popyt na ciepło z sieci nieustannie rośnie – udział polskiego ciepłownictwa systemowego w pokryciu krajowego zapotrzebowania na ciepło wynosi ponad 50%. Pod tym względem zbliżamy się do poziomu Danii, Finlandii i Szwecji. Z ciepła sieciowego korzystają zarówno nowe inwestycje deweloperskie czy handlowo-usługowe, jak i starsze budynki wielorodzinne czy osiedla mieszkaniowe. Śląska mapa odbiorców sukcesywnie wzbogaca się również o nowe obiekty użyteczności publicznej, a także obiekty sportowe, placówki oświatowe i wiele innych. Skąd moda na ciepło z sieci? Wszyscy szukają komfortu i oszczędności, a dodatkowo chcą oddychać czystszym powietrzem.

Ile to kosztuje?

Deweloperzy oraz zarządcy budynków, którzy planują przyłączenie obiektu do sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania CEZ Chorzów, mają możliwość uzyskania szeroko pojętego wsparcia od przedstawicieli elektrociepłowni. Specjaliści pomogą w załatwieniu formalności i pozyskaniu znaczącego dofinansowania inwestycji, której celem jest podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej, a tym samym wymiany systemu ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej na bezpieczny, komfortowy i zdecydowanie bardziej ekologiczny.

Dlaczego warto?

Niewątpliwą zaletą ciepła sieciowego jest niski oraz stabilny koszt jego użytkowania. Cena ciepła z miejskiej sieci jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, co chroni odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, jak się to dzieje w przypadku innych źródeł energii. To dlatego tak wiele obiektów decyduje się na przyłączenie do sieci. Dodatkowo administratorzy, a tym samym mieszkańcy czy użytkownicy budynków i lokali nie ponoszą kosztów związanych z konserwacją urządzeń oraz regularnymi, obowiązkowymi przeglądami, które są niezbędne w przypadku korzystania z innych źródeł ogrzewania, takich jak piece węglowe czy gazowe.

Więcej informacji na stronach:
www.cezpolska.pl www.cieplo-sieciowe.pl

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa