Nauczyciel z Chorzowa wyróżniony na finałowej gali BohaterOnów

Nauczyciel z Chorzowa wyróżniony na finałowej gali BohaterOnów

Nauczyciel historii i wychowania fizycznego w ZST nr 2 im. M. Batko i w ULO im. J. Słowackiego w Chorzowie oraz organizator Biegu Pamięci ze Światłem Pokoju, Adam Lichota został wyróżniony na finałowej gali BohaterOn 2020.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Nagrody przyznawane są w 7 kategoriach: Instytucja, Organizacja Non-Profit, Firma, Nauczyciel, Osoba Publiczna, Dziennikarz, Pasjonat.

Adam Lichota otrzymał nominację w kategorii nauczyciele za „nieszablonowe opowiadanie o historii Polski XX wieku – przez pryzmat wydarzeń o charakterze sportowym”. Jest głównym organizatorem dwuetapowego projektu Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju, upamiętniającego Marsz Śmierci z Auschwitz do Gliwic.

Choć główne nagrody przypadły innym nominowanym osobom, nauczyciel z Chorzowa został wyróżniony i zabrał głos w trakcie finałowej gali. Poniżej udostępniamy transmisję z wydarzenia. Wystąpienie Adama Lichoty dostępne jest we fragmencie od 1:45:01.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa