ChLF. Do 17 stycznia przerwa w rozgrywkach

ChLF. Do 17 stycznia przerwa w rozgrywkach

Drużyny uczestniczące w rozgrywkach Chorzowskiej Ligi Futsalu będą mieć nieco dłuższą przerwę. Do 17 stycznia 2021 r., w związku z tzw. narodową kwarantanną, nie odbędzie się żaden mecz ChLF.

Narodowa kwarantanna została wprowadzona 28 grudnia br. i potrwa do 17 stycznia 2021 r. W rozporządzeniu Rady Ministrów z 21 grudnia znalazły się m.in. zapisy o sporcie. Infrastruktura sportowa dostępna jest tylko w ramach sportu zawodowego oraz na zasadach określonych we wspomnianym rozporządzeniu (m.in. dla zawodników kadry narodowej).

Działając na podstawie ww. przepisów, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie wprowadził od 28 grudnia zmiany w funkcjonowaniu obiektów – i tak zawieszono m.in. funkcjonowanie lodowiska na rynku, możliwość korzystania z bieżni i korony stadionu przy ul. Lompy, a także działalność hal i sal sportowych oraz boisk zewnętrznych dla grup rekreacyjnych.

W tej sytuacji do 17 stycznia 2021 r. nie mogą być rozgrywane spotkania Chorzowskiej Ligi Futsalu. Drużyny I i II ligi otrzymały już informację o przełożeniu dwóch kolejek – zaplanowanych na drugi i trzeci weekend stycznia (9-10.01. i 16-17.01.). Na razie nie ustalono nowego terminu. Przyjęto natomiast, że w momencie, gdy powrót do gry będzie możliwy, zespoły w obu ligach wznowią rywalizację od kolejki nr 9.

Każda z drużyn w I i II lidze rozegrała po 8 spotkań. Pierwszoligowcy mają przed sobą jeszcze sporo grania – 14 kolejek. Drugoligowcy są już za półmetkiem, drużynom pozostało sześć kolejek.

Jak dowiedzieliśmy się w MORiS Chorzów, obecnie brane są pod uwagę różne scenariusze dot. dalszej części sezonu. Pierwszoligowcy mieli zakończyć rozgrywki w drugiej połowie kwietnia. Jedną z opcji jest przedłużenie sezonu 2020/21, inną – nadrobienie zaległości z I ligi w soboty (po zakończeniu sezonu w II lidze).

Przypomnijmy, że po tegorocznej części sezonu liderem I ligi jest broniący tytułu Irex Gaz, zaś tabelę II ligi otwiera Stokson.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa