Stacjonarny PC do gier, na który warto postawić

Stacjonarny PC do gier, na który warto postawić

Wybór odpowiedniego komputera jest zawsze swoistym wyzwaniem, któremu musimy podołać. Trzeba sobie zawsze zadać pytanie, do czego będzie on nam tak naprawdę potrzebny. Nieco innego sprzętu będzie szukał pisarz, co innego może zainteresować namiętną wielbicielkę dobrego kina, innymi parametrami powinien się charakteryzować dobrze dobrany komputer dla gracza. Czas poświęcony na wybór konkretnego urządzenia, na pewno nie będzie czasem straconym. Oczywiście w obecnych czasach nie będzie to proces najłatwiejszy, gdyż ilość potencjalnych modeli oraz rozwiązań technicznych, z których możemy skorzystać, jest naprawdę olbrzymia.

  1. Szukamy stacjonarnego komputera gamingowego
  2. Zawsze zwracajmy uwagę na parametry techniczne
  3. Dysk, płyta główna, chłodzenie, etc.
  4. Przydatne akcesoria, które warto nabyć 

Szukamy stacjonarnego komputera gamingowego

Jeśli więc w polu naszych zainteresowań leży naprawdę dobry komputer do gier, powinniśmy porządnie usiąść w fotelu i sprawdzić, jakie modele urządzeń stacjonarnych są w naszym zasięgu. Wielką pomocą posłużą tutaj dostępne dla wszystkich zasoby sieciowe, w postaci vlogów, blogów, czy też fachowych artykułów o komputerach. Im więcej będziemy wiedzieć, tym większe będą szanse na zakup odpowiedniej maszyny. Jedną z najciekawszych ofert, jeśli chodzi o stacjonarne komputery gamingowe, przygotował dla nas sklep RTV EURO AGD. W obecnej ofercie internetowej tego potentata jest ponad dziewięćdziesiąt stacjonarnych pecetów gamingowych o zróżnicowanych cenach, designie oraz parametrach technicznych. Wyboru jak i zakupu dokonamy wygodnie z domu, możemy także liczyć na dostarczenie wybranego przez nas modelu pod wskazany adres. 

Zawsze zwracajmy uwagę na parametry techniczne

Na jakie parametry techniczne powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę, kupując komputer gamingowy. Jedną z podstawowych spraw, będzie ilość rdzeni w komputerze. Za absolutne minimum należy uznać modele posiadające przynajmniej cztery rdzenie, ale jeśli chcemy by nasz komputer posłużył nam przez kilka lat, musimy sięgnąć po rozwiązania z sześcioma, a nawet ośmioma rdzeniami. To zagwarantuje nam dużą szybkość oraz wspaniałe wrażenia podczas każdej z rozgrywek. Warto także zainwestować w dobrą kartę graficzną, która umożliwi nam odpowiednie wrażenia wizualne na monitorze naszej maszyny. Można tutaj sięgnąć po takie modele karty jak, np. AMD Radeon RX 5600 XT. Oczywiście dobór każdego komponentu generuje określone koszta, a więc trzeba tak rozłożyć dostępne nam środki, aby zapewniły nam maksimum potencjalnych możliwości. Karta graficzna powinna mieć też odpowiednią ilość pamięci. Dobrze by było postawić na rozwiązania, które mają osiem gigabajtów RAM. Niektóre gry są pełne różnego rodzaju niuansów technicznych, które najlepiej będą się prezentować dzięki dobrej karcie. 

Dysk, płyta główna, chłodzenie, etc.

Dysk w komputerze gamingowym powinien należeć do dysków z rodziny SSD. Dzięki niemu wszelkie rozgrywki będą przebiegały o wiele płynniej. Dobrym rozwiązaniem może być także komputer stacjonarny z dyskiem SSD i HDD. Na tym drugim możemy trzymać wszelkie niezbędne dane, podczas gdy SSD będzie odpowiadał za system operacyjny naszego urządzenia. W przypadku, gdy nasz budżet nie jest największy, możemy się pokusić o nieco inne rozwiązania. Ich omówienia bez trudu znajdziemy na specjalistycznych stronach w sieci. Istotną rolę będzie spełniała także gamingowa płyta główna, o czym doskonale wiedzą wszyscy ci, którzy grają w gry komputerowe. Możliwości jest naprawdę sporo. Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, jakim zasilaczem dysponuje nasz potencjalny komputer, czy też sposób jego chłodzenia, gdyż urządzenia takie mogą się dość mocno nagrzewać podczas gry. Jeśli nie mamy doświadczenia, ani pomysłu na własny komputer gamingowy, warto zasięgnąć porady. To pozwoli nam na optymalne wykorzystanie tego, czym dysponujemy. Można więc zapytać o różne parametry sprzedawcy w sklepie albo zdać się na pomoc doświadczonego kolegi lub koleżanki. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych pomyłek oraz rozczarowań.

Przydatne akcesoria, które warto nabyć  Dla wszystkich, którzy kochają granie na komputerach, nie bez znaczenia są zróżnicowane akcesoria komputerowe, dzięki którym zabawa nabiera większych rumieńców. Warto więc zainwestować w odpowiednią klawiaturę gamingową, myszkę, słuchawki połączone z mikrofonem, wygodny fotel, odpowiednio duży monitor o dobrej rozdzielczości, nagłośnienie, itp. Spędzając wiele godzin w wirtualnym świecie gier, na pewno docenimy te wszelkie szczegóły oraz drobiazgi. W RTV EURO AGD na pewno znajdziemy wszelkie udogodnienia, które umożliwią nam granie w zaciszu własnego mieszkania, na najwyższym poziomie. Zakupy tam mają także tę zaletę, że możemy skorzystać z korzystnego systemu ratalnego “zero procent” w różnych konfiguracjach czasowych, co pozwoli nam się cieszyć wyśmienitym sprzętem, bez konieczności jednorazowego wyłożenia kilku tysięcy złotych. Niewielkie raty, dopasowane do naszych możliwości, będą na pewno strzałem w dziesiątkę. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa