Świąteczne śpiewanie w SDK

Świąteczne śpiewanie w SDK

Przed nami XVI Starochorzowski Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury ze świątecznym repertuarem wystąpią soliści, duety, zespoły wokalne i chóry w różnych grupach wiekowych.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników 6 grup wiekowych: do lat 6, 7 – 9 lat, 10 – 12 lat, 13 – 15 lat, od lat 16 i rodziny muzykujące. Zgłoszenia drogą elektroniczną można przesyłać do środy 20 stycznia na adres agnieszka_w@chck.pl. W zgłoszeniu każdy wykonawca ma zaprezentować dwa utwory w języku polskim o tematyce świątecznej, z czego przynajmniej jeden musi być tradycyjną kolędą lub pastorałką.

Uczestnicy zakwalifikowani do finału wezmą udział w przesłuchaniach finałowych w Starochorzowskim Domu Kultury we wtorek 26 stycznia. Laureaci konkursu wystąpią na scenie SDK podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 28 stycznia o godzinie 17:00.

– Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Jak co roku będziecie mieli okazję wyśpiewać najpiękniejsze utwory świąteczne i zachwycić jurorów. W związku z pandemią COVID-19 w organizacji konkursu nastąpiły konieczne zmiany, dlatego prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem – informuje Starochorzowski Dom Kultury.

Szczegółowy regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są w tym miejscu. Zgłoszenia i informacje dostępne są mailowo pod adresem agnieszka_w@chck.pl lub telefonicznie pod numerem (32) 247-39-56

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa