Wystarczy 5 złotych, aby zapewnić pomoc na 2 lata

Wystarczy 5 złotych, aby zapewnić pomoc na 2 lata

Maja Kotala, chorzowianka i założycielka programu edukacyjnego dla kobiet o nazwie Sewing Together od kilku lat działa w Afryce wschodniej, dzieląc się wiedzą z zakresu krawiectwa i prowadzenia niezależnego biznesu. Ostatnio rozpoczęła kolejną akcję dla afrykańskich kobiet.

O działaniach chorzowianki w Afryce szerzej pisaliśmy tutaj. Niedawno rozpoczęła jeden z zapowiadanych wcześniej projektów – szycie podpasek wielokrotnego użytku dla kobiet żyjących m.in.: w Kenii i Ugandzie.

– Ruszamy z kampanią pomocy dla kobiet, których nie stać na zakup produktów higienicznych. Przez brak odpowiedniego zabezpieczenia, młode dziewczyny często używają liści czy nawet piasku. Wiele przestaje nawet chodzić do szkoły, ponieważ boi się, że reszta klasy ich wyśmieje. To powoduje wielkie braki w edukacji, a często też wyrzucenie ze szkoły – tłumaczy Maja Kotala z Sewing Togetger.

Podpaski tworzone są z włókien bambusowych. To ekologiczny nie tylko materiał, ale również jedno z najbardziej chłonnych tworzyw. W Internecie została założona zrzutka na sfinansowanie produkcji środków higienicznych. Każde wpłacone 5 zł to zestaw podpasek dla jednej kobiety w Kenii, która starczy aż na dwa lata użytkowania.

Did you know ? 50 % of girls in Kenya cannot talk freely with their parents about menstruation ? #SewingTogether is…

Opublikowany przez Maja Kotala Sewing Together Czwartek, 14 stycznia 2021

Inicjatywa spotkała się z dużą przychylnością internautów, dzięki czemu zapadła decyzja o zwiększeniu zasięgu akcji.

– Dzięki Waszemu wsparciu w pierwszych dniach zbiórki udało nam się zebrać środki na pomoc 100 uczennicom, pokazaliście, że wspólnie możemy zmieniać ten świat na lepsze, dlatego naszym nowym celem jest pomoc kolejnym 400 uczennicom – pisze Maja Kotala.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości