Najbardziej kolorowe wydarzenie na Śląsku. Siostry Wajs i SDK zagrają dla WOŚP

Najbardziej kolorowe wydarzenie na Śląsku. Siostry Wajs i SDK zagrają dla WOŚP

Siostry Wajs & SDK wspólnie zagrają koncert on-line, który w ramach 29 Finału WOŚP zostanie wyświetlony na telebimie na chorzowskim rynku. W tym roku WOŚP zbiera na zakup sprzętu do diagnostyki głowy.

Zespół Siostry Wajs & Stonoga oraz Starochorzowski Dom Kultury dołączyli do Sztabu WOŚP w Chorzowie przy ZST Nr 1 i wspólnie planują zorganizować najbardziej kolorowe wydarzenie na Śląsku 2 – godzinny koncert on-line będzie dostępny 31 stycznia na fanpage’ach wymienionych podmiotów, a live streaming będzie realizowana dzięki wsparciu Firmy NPrecords. Cały koncert będzie można również obejrzeć na telebimie na chorzowskim rynku. Podczas wydarzenia na scenie wystąpią również podopieczni Starochorzowskiego Domu Kulttury: zespół FRESCO i młodzi wokaliści Studia Artystycznego BANDA Rabanda.

– Zaczynamy o godz. 18:00, a całość naszych artystycznych działań zakończymy pięknym finałem o godzinie 20:00 – mówi Tomasz Mich, kierownik Starochorzowskiego Domu Kultury.

– Nasze artystyczne działania będą mówiły więcej, niż jakiekolwiek słowa – dodają zgodnie Siostry Wajs.


Koncert realizowany jest w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla laryngologii, otolaryngologii i na potrzeby diagnostyki głowy. Natomiast już teraz można wziąć udział w licytacjach oraz dorzucić się eSkarbonki chorzowskiego Sztabu WOŚP przy ZST Nr 1.

Ponadto, na aukcjach można również licytować dary przekazane przez SDK na rzecz 29 Wielkiego Finału WOŚP: obrazy autorstwa Martyny Żmiji i Klaudii Wójcik oraz zestaw gadżetów SDK, w skład którego wchodzą 3 podwójne bilety do kina Frajda na dowolne seanse, do wykorzystania do końca 2021 roku, pocztówka dźwiękowa „Starochorzowskie dźwiękoobrazy” oraz album „Stary 2020. Ludzie i miejsca” zawierający bogato ilustrowany reportaż o osobach związanych z Chorzowem Starym autorstwa dziennikarzy naszego portalu.

#Przypominajka ? Już w najbliższą niedzielę, 3️⃣1️⃣ stycznia, odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej…

Opublikowany przez Chorzowskie Centrum Kultury Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa