Eksperymentalny poranek, czyli warsztaty naukowe dla najmłodszych

Eksperymentalny poranek, czyli warsztaty naukowe dla najmłodszych

Jak ustawić 10 gwoździ na 1? Czy można wytworzyć chmurę w butelce? W jaki sposób zgnieść puszkę bez wysiłku? Czy woda zawsze wrze w temperaturze 100 st.C? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają uczestnicy warsztatów Starochorzowskiego Domu Kultury.

„Poranek eksperymentalny Ryzyk Fizyk” to warsztaty organizowane przez SDK dla dzieci powyżej 4 roku życia, podczas których w przystępny sposób poznają różne fizyczne doświadczenia związane z równowagą, ciśnieniem oraz siłą odśrodkową.

– To niepowtarzalna okazja aby pobawić się nurkiem kartezjańskim oraz nauczyć się dmuchać balon w… butelce – przekonuje Starochorzowski Dom Kultury.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 13 marca o godzinie 10:00. Bilety są do nabycia w cenie: 15 zł dziecko i 5 zł opiekun. Dodatkowe informacje dostępne mailowo pod adresem agnieszka_w@chck.pl oraz telefonicznie pod numerem 32/247-39-56. W związku z sytuacją epidemiologiczną SDK rekomenduje wszystkim gościom wydrukowanie i przyniesienie ze sobą wraz z biletem oświadczenia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa