Umów się ze znajomymi na granie i zarezerwuj boisko online

Umów się ze znajomymi na granie i zarezerwuj boisko online

Z początkiem marca Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie udostępnił do użytku kompleksy boisk przy ul. Kościuszki oraz ul. 3-go Maja. Nowością jest wprowadzona w tym roku możliwość rezerwacji on-line orlików.

Rezerwacje on-line będą odbywać się za pośrednictwem portalu boiska.org, który tej pory wykorzystywany był przy najmie kortów tenisowych i kortu do padla. W tym roku możliwość rezerwacji on-line została rozszerzona na hale, sale sportowe oraz orliki.

– Najważniejszą dla nas sprawą jest kwestia dostępności obiektów dla mieszkańców. Wszystkie nasze działania zmierzają ku temu, aby maksymalnie uprościć i skrócić procedury związane z rezerwacją obiektów i opłatami. Stąd poszerzenie możliwości rezerwacji online o hale sportowe i orliki – tłumaczy Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Rezerwacja online wymaga założenia konta na portalu boiska.org. Rezerwacji można dokonać maksymalnie na 1,5h, na 7 dni do przodu. Zamówienie można odwołać nie później niż 24godz. przed jego rozpoczęciem.

– Obecnie mamy dużo wolnych terminów na wynajęcie hali w soboty i niedziele. Rezerwacje online dają możliwość szybkiego zareagowania, jeżeli drużyna do grania zbierze się na ostatni moment – tłumaczy Jarosław Barteczko.

W związku z sytuacją epidemiczną na obiektach MORiSu obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk i zakrywanie ust i nosa. Ze względu na konieczność dezynfekcji boiska po użytkowaniu, każda rezerwacja zostanie skrócona o 15 minut. Przykładowo, przy rezerwacji na 1 godzinę do 45 minut na korcie, przy 1 godzinie i 30 minutach na boisku do 1 godziny i 15 minut.

– Rozszerzenie możliwości rezerwacji i opłacania najmu obiektów online w obecnej sytuacji ma również swój wymiar zdrowotny. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko i zwiększamy bezpieczeństwo korzystania z naszych obiektów – podkreśla Jarosław Barteczko.

Możliwość rezerwacji online jest dostępna dla klientów indywidualnych. Kluby sportowe mają wyznaczone stałe godziny użytkowania obiektów.

– MORiS rozwija się nie tylko w świecie realnym. Poszerzamy naszą obecność w przestrzeni wirtualnej poprzez stale udoskonalany profil na facebooku oraz poprzez zwiększenie dostępności naszej oferty na platformach internetowych – zapewnia Jarosław Barteczko.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa