Złote Maski 2020. Teatr Rozrywki z trzema nominacjami

Złote Maski 2020. Teatr Rozrywki z trzema nominacjami
Marta Tadla, Izabela Malik i Jarosław Staniek otrzymali nominacje do Złotej Maski za pracę przy spektaklu "Zakonnica w przebraniu".Fot.: Teatr Rozrywki

Ogłoszono nominacje do 53. edycji nagrody teatralnej Złote Maski w województwie śląskim. Teatr Rozrywki w Chorzowie otrzymał trzy nominacje za musical „Zakonnica w przebraniu” dla Marty Tadli, Izabelli Malik i Jarosława Stańka.

Do nagród kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku. W bieżącej edycji przedstawienia ocenione zostały w 11 kategoriach regulaminowych: spektakl roku i spektakl dla młodych widzów, aktorstwo za rolę kobiecą w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę męską w spektaklach dramatycznych, aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych, aktorstwo za rolę wokalno-aktorską, aktorstwo za rolę drugoplanową, reżyseria, scenografia i choreografia/ruch sceniczny. Ponadto, przyznana zostanie również nagroda specjalna.

Aż dwie nominacje w kategorii aktorstwo za rolę wokalno-aktorską otrzymały aktorki Teatru Rozrywki: Marta Tadla za rolę Marii Patryk oraz Izabella Malik za rolę Matki Przełożonej w spektaklu “Zakonnica w przebraniu” Alana Menkena w reżyserii Michała Znanieckiego.

Trzecią nominacja do nagrody wśród twórców związanych z Chorzowem otrzymał Jarosław Staniek w kategorii Choreografia / Ruch Sceniczny za choreografię do spektaklu „Zakonnica w przebraniu” Alana Menkena w reżyserii Michała Znanieckiego i spektaklu „Przodownicy Miłości. Rewia związkowo-robotnicza” Harolda Rome w reżyserii Jacka Mikołajczyka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

– Dziękujemy za wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim twórcom i nominowanym. Na musical Zakonnica w przebraniu / Teatr Rozrywki zapraszamy już w czerwcu – skomentował Teatr Rozrywki.

Na przekór wszystkiemu, mamy dobre informacje ? Ogłoszono listę nominacji do nagród teatralnych Złote Maski 2020!…

Opublikowany przez Teatr Rozrywki Środa, 7 kwietnia 2021

Pełna lista nominacji dostępna pod tym adresem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa