W 2009 roku okradli Ruch. Przestępcy trafili do aresztu

W wyniku śledztwa prowadzonego przez śląskie CBŚP i Prokuraturę Krajową zostało zatrzymanych 11 osób. Wśród nich jest dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o włamanie się, dewastacje i kradzież w siedzibie Ruchu.

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze CBŚP, we współpracy z innymi służbami, przeprowadzili działania w 5 województwach: śląskim, opolskim, mazowieckim, wielkopolskim i dolnośląskim. W efekcie zatrzymano 11 osób powiązanych pseudokibicami Ruchu Chorzów, tzw. Psycho Fans i inną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. W trakcie akcji zabezpieczono broń palną, amunicję, maczetę, bagnet, noże oraz środki odurzające.

Z ustaleń śledztwa wynika, że dwaj z zatrzymanych w styczniu 2009 roku włamali się do pomieszczeń klubowych Ruch. Mieli wtedy obezwładnić pracownika ochrony, zniszczyć mienie klubowe powodując straty oszacowane na blisko 7 tys. zł, a także ukraść prawie 24 tys. zł w gotówce oraz laptop.

Pozostali zatrzymani mają zarzuty handlu narkotykami. Ponadto, dwie osoby usłyszały zarzuty „zbrodni vatowskiej”, za którą grozi nawet 25 lat więzienia. Według śledczych, mężczyźni wystawili fałszywe faktury na różnego rodzaju projekty inwestycyjne na kwotę 50 milionów złotych, a w ten sposób wyłudzili prawie 9 milionów złotych podatku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa