Jazzowe talenty promują się w Chorzowie

Jazzowe talenty promują się w Chorzowie

Chorzów rozpoczął współpracę z Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Osoby uczące się na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej będą miały okazję pokazać swoje umiejętności w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie.

Współpraca będzie się opierać na występach studentów Akademii Muzycznej w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu. We wtorek 20 kwietnia odbył się koncert 14 wokalistów i wokalistek, który będziemy mieli okazję w całości wysłuchać i zobaczyć już niebawem.

– To dla nas bardzo ważne, że możemy wykonywać swoje autorskie kompozycje. W trakcie pandemii mamy bardzo mało okazji aby się spotkać i zagrać z zespołem. Chcemy być dalej artystami, chcemy z tego żyć i jest to dla nas duże doświadczenie – tłumaczy Natalia Kordiak, wokalistka i koordynatorka projektu.

Koncerty będą nagrywane i udostępniane w mediach społecznościowych na kanałach obu instytucji. Studenci zyskają zatem nowe, klimatyczne miejsce prób i koncertów, a stworzone przy tym nagrania mają promować zarówno Galerię Sztuki Muzycznej i Obrazu, Akademię Muzyczną w Katowicach, jak i samych młodych artystów.

– Tu będą się działy przepiękne rzeczy i bardzo zróżnicowane. Każda taka inicjatywa koncertowa będzie rejestrowana. Chcemy szeroko wypromować zarówno galerię, akademię, nasz wydział jazzu, jak i poszczególnych wykonawców – tłumaczy dr hab. Paweł Tomaszewski, Dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

W trakcie następnego spotkania stworzone zostanie nagranie koncertu instrumentalistów Wydziału Jazzu AM w Katowicach.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa