Twórcza inicjatywa dla kobiet w SDK

Twórcza inicjatywa dla kobiet w SDK
Pierwsze warsztaty w ramach "Klub Mamy" poprowadzi Magda z Mamutkaszyje.Fot.: FB Mamutkaszyje

W Starochorzowskim Domu Kultury we wtorek 18 maja działalność zainauguruje „Mamy klub”. Jak podkreślają inicjatorki, będzie to miejsce dla wspierających się kobiet w różnym wieku, gdzie będą mogły wspólnie spędzić czas na twórczych aktywnościach.

– Jeśli masz na głowie mnóstwo obowiązków takich jak praca, dom, dzieci i ciągle za mało czasu dla siebie to świetnie Cię rozumiemy. Dlatego chciałybyśmy abyś na chwilę zapomniała o codzienności i spędziła miło czas w towarzystwie innych kobiet, dając upust swoim artystycznym zdolnościom – zachęca Starochorzowski Dom Kultury.

Aby wziąć udział w spotkaniach klubu dla mam należy zapoznać się z regulaminem, następnie wypełnić kartę zgłoszeniową (wraz z rodzinnym zdjęciem, które będzie widniało indywidualnej, klubowej karcie) i na koniec wysłać podpisany skan dokumentu mailem na adres: annabratek@chck.pl lub agnieszka_w@chck.pl.

– Chcemy zintegrować kobiety, matki, żeby wyszły z domu, nie były same i poczuły się kobieco – tłumaczy Anna Bratek ze Starochorzowskiego Domu Kultury.

Panie, które zdecydują się wstąpić do klubu uzyskają dostęp do specjalnej grupy na facebooku, gdzie będą mogły wymieniać różne informacje, doświadczenia i wspierać się nawzajem. Ponadto, posiadaczki klubowej karty będą miały stałą zniżkę 20% na wszystkie klubowe wydarzenia.

Inaugurujące warsztaty z szycia odbędą się we wtorek 18 maja o godzinie 17:00, a poprowadzi je Magda, właścicielka rodzinnej firmy Mamutkaszyje.

– Na warsztatach, na które Cię serdecznie zapraszamy postaramy się zarazić Cię naszą pasją jaką jest szycie. Pokażemy Ci parę prostych trików, dzięki którym nawet jeśli nigdy wcześniej nie siedziałaś przy maszynie, z warsztatów wyjdziesz z własnoręcznie wykonaną uszytką. Na początek zaczniemy od czegoś prostego, praktycznego i ładnego, a będą to dekoracyjne poduchy – zapowiada Mamutkaszyje.

W spotkaniu, może wziąć udział każda zainteresowana osoba. Bilety dostępne są do nabycia w cenie 20 zł (dla Klubowiczek cena wynosi 16 zł).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa