Kibice odżegnują się od działań byłego wiceprezesa. Wydali oświadczenie

Kibice odżegnują się od działań byłego wiceprezesa. Wydali oświadczenie

Sympatycy Ruchu zebrani wokół zorganizowanych grup kibicowskich opublikowali oficjalne oświadczenie. Odcinają się w nim od działań Marcina Waszczuka, który był wiceprezesem Ruchu przez trzy miesiące od 8 lipca 2019 roku.

Marcin Waszczuk to były oficer Wojska Polskiego, który po odejściu na emeryturę był m.in.: Komendantem Głównym Związku Strzeleckiego Strzelec. Jego pojawienie się przy Cichej w roli wiceprezesa dla wielu było sporym zaskoczeniem. Był anonimową postacią dla niebieskiej społeczności, jednak jak szybko zauważyli kibice, wcześniej miał związki z rywalem zza miedzy – GKS Katowice.

Objął stery w Ruchu w trakcie największego kryzysu w historii – strajkowali wtedy zarówno piłkarze, jak i pracownicy klubu. Po 3 miesiącach na stanowisko prezesa zarządu Ruchu Chorzów S. A. powołany został Seweryn Siemianowski, co zakończyło pracę Waszczuka przy Cichej. Mimo to, dalej aktywnie wypowiadał się w przestrzeni publicznej na tematy związane z klubem.

Grupy kibicowskie za pośrednictwem profilu Ultras Niebiescy zamieściły oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali o całkowitym odcięciu się od osoby Marcina Waszczuka.

– Marcin Waszczuk nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał z nami nic wspólnego. Jest to osoba niegodna zaufania, która notorycznie kłamie, manipuluje i próbuje się wybić na dzisiejszej dobrej aurze wokół Ruchu – piszą kibice w oświadczeniu na profilu Ultras Niebiescy.

Jego pełną treść publikujemy niżej.

Niebiescy Mieliśmy temat zalatwić wewnętrznie, ale z tym „honorowym” typem się nie da. Jako wszystkie zorganizowane…

Opublikowany przez Ultras Niebiescy Czwartek, 6 maja 2021

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa