Nietrzeźwy mężczyzna zaatakował żonę kulą ortopedyczną

Nietrzeźwy mężczyzna zaatakował żonę kulą ortopedyczną

Chorzowscy policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który na ulicy zaatakował kulą ortopedyczną swoją żonę. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Chorzowianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

We wtorek 11 maja około godziny 20:50 dyżurny chorzowskiej komendy został powiadomiony, że na jednej z ulic mężczyzna bije kulą ortopedyczną kobietę. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane patrole z chorzowskiej „jedynki”. Gdy mundurowi dotarli pod wskazane miejsce, był już tam obecny zespół ratowników medycznych udzielający pomocy pokrzywdzonej, która następnie została przewieziona do szpitala.

Mundurowi podjęli działania zmierzające do ustalenia bliższych okoliczności zdarzenia, a następnie swoje spostrzeżenia przekazali dyżurnemu, który na miejsce skierował ekipę dochodzeniowo-śledczą. Jak ustalili policjanci, w trakcie libacji alkoholowej 64-letni mieszkaniec miasta zaczął znieważać swoją żonę a następnie grozić jej, że ją zabije. Kobieta nie chcąc eskalacji konfliktu postanowiła opuścić mieszkanie, jednakże mężczyzna wybiegł za nią z kulą ortopedyczną i uderzył ją kilkukrotnie w głowę.

Na szczęście dzięki reakcji świadków, którzy odciągnęli oprawcę nie doszło do tragedii. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec niej tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa