Reklama:


Reklama:

W czerwcu 16 drużyn powalczy o Puchar ChLF. Oto szczegółowy terminarz

W czerwcu 16 drużyn powalczy o Puchar ChLF. Oto szczegółowy terminarz
Drużyna Fizjo Factory (w zielonych strojach) w czerwcu bronić będzie Pucharu Chorzowskiej Ligi FutsaluFot. Magazyn ChLF FLASH

Sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu został anulowany, ale w przyszłym miesiącu zespoły zagrają o Puchar ChLF. Pierwsze mecze odbędą się już 5 czerwca, zaś zwycięzcę poznamy 27 czerwca.

Pandemia koronawirusa spowodowała spore zamieszanie w Chorzowskiej Lidze Futsalu. Udało się rozegrać tylko osiem kolejek – ostatnią w grudniu ub. roku. Sezon ligowy został anulowany, ale za to odbędą się drugie rozgrywki organizowane przez MORiS Chorzów.

Mowa o Pucharze Chorzowskiej Ligi Futsalu, który w tym roku ma nieco zmienioną formułę.

– W związku z anulowaniem sezonu ChLF postanowiliśmy, aby Puchar Ligi był w tym roku dłuższy i gwarantował każdej z drużyn większą liczbę spotkań – poinformował Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora MORiS Chorzów.

Do walki o Puchar ChLF przystąpi 16 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy. Każda z ekip ma więc zagwarantowane przynajmniej trzy spotkania (dotychczas obowiązywał w pucharze system „przegrywający odpada”, można więc było pożegnać się z rywalizacją już po pierwszym meczu). Awans do fazy pucharowej uzyskają dwie najwyżej sklasyfikowane ekipy z każdej z grup.

Cztery najlepsze drużyny poprzedniego sezonu ChLF (2019/20) – Irex Gaz, Fizjo Factory, Bryka i Klimzowiec – zostały rozstawione.

Przypomnijmy, że będzie to jubileuszowa piętnasta edycja Pucharu ChLF. Trofeum broni Fizjo Factory (dawniej Budoserwis), które ma na koncie najwięcej zwycięstw – cztery (2014, 2016, 2018 i 2020).

Podział na grupy
Gr. A:
Bryka, Tajfun, Victoria Klimzowiec, WSD.
Gr. B: Klimzowiec, Contra, Dam Pack, Mateco.
Gr. C: Fizjo Factory, Stokson, Danmar Kuś, Koreja.pl.
Gr. D: Irex Gaz, AC Hilda, Zotex Thunder, Tele-Nat&Milon.

Rozgrywki grupowe

Sobota, 5 czerwca

Godz. 8.00: Bryka – WSD (gr. A)
8.50: Tajfun – Victoria (gr. A)
9.40: Klimzowiec – Mateco (gr. B)
10.30: Contra – Dam Pack (gr. B)
11.20: Fizjo Factory – Koreja.pl (gr. C)
12.10: Stokson – Danmar Kuś (gr. C)
13.00: Irex Gaz – Tele-Nat&Milon (gr. D)
13.50: AC Hilda – Zotex-Thunder (gr. D)

Niedziela, 6 czerwca
Godz. 8.00: Irex Gaz – AC Hilda (gr. D)
8.50: Tele-Nat&Milon – Zotex Thunder (gr. D)
9.40: Fizjo Factory – Stokson (gr. C)
10.30: Koreja.pl – Danmar Kuś (gr. C)
11.20: Klimzowiec – Contra (gr. B)
12.10: Mateco – Dam Pack (gr. B)
13.00: Bryka – Tajfun (gr. A)
13.50: WSD – Victoria Klimzowiec (gr. A)

Sobota, 19 czerwca
Godz. 8.00: AC Hilda – Tele-Nat&Milon (gr. D)
8.50: Zotex Thunder – Irex Gaz (gr. D)
9.40: Stokson – Koreja.pl (gr. C)
10.30: Danmar Kuś – Fizjo Factory (gr. C)
11.20: Tajfun – WSD (gr. A)
12.10: Victoria Klimzowiec – Bryka (gr. A)
13.00: Contra – Mateco (gr. B)
13.50: Dam Pack – Klimzowiec (gr. B)

Faza pucharowa

Niedziela, 20 czerwca
Ćwierćfinały

Godz. 8.00: A1 – B2
8.50: C1 – D2
9.40: A2 – B1
10.30: C2 – D1

Sobota, 26 czerwca
Półfinały
– godz. 9.00 i 9.50

Niedziela, 27 czerwca
Mecz o 3. miejsce
– godz. 9.00
Finał – godz. 9.50
Wręczenie nagród – ok. godz. 11.00

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa