Remis Cleareksu i dwie czerwone kartki na zakończenie sezonu

Remis Cleareksu i dwie czerwone kartki na zakończenie sezonu
Trener Rafał Krzyśka i kierownik Cleareksu Adam Siąkowski (pierwszy z lewej) zobaczyli podczas meczu w Lesznie czerwone kartkiFot. Adrian Ślązok

W ostatnim spotkaniu sezonu futsalowcy Cleareksu zremisowali w Lesznie z GI Malepszy Futsal 1:1 (1:1). W końcówce spotkania czerwone kartki obejrzeli trener i kierownik chorzowskiej drużyny.

Mecz drużyn z Leszna i Chorzowa nie miał znaczenia dla układu tabeli. Już wcześniej było wiadomo, że leszczynianie zakończą sezon na piątek pozycji, zaś chorzowianie na czwartej. W ostatnim meczu sezonu kibice zobaczyli tylko dwie bramki.

Jako pierwsi cieszyli się futsalowcy Cleareksu. Sebastian Brocki na linii środkowej najpierw uwolnił się spod opieki dwóch rywali, później minął jeszcze jednego i nie dał szans bramkarzowi ekipy z Leszna.

W 19. minucie chorzowianie reklamowali faul na wychodzącym na czystą pozycję Danielu Krawczyku. Sędziowie uznali jednak, że przewinienia nie było. Adrian Niedźwiedzki ruszył na bramkę Cleareksu i mocnym uderzeniem wyrównał.

Na początku drugiej połowy poważnie wyglądającej kontuzji kolana doznał Sebastian Wojciechowski, czołowy zawodnik drużyny z Leszna (były piłkarz Cleareksu). Opuścił parkiet na noszach i został przewieziony do szpitala.

Nerwowo zrobiło się w końcówce meczu. Chorzowianie zagrali va banque, wycofując bramkarza („lotnym” golkiperem został Krzysztof Salisz). W pewnym momencie sędziowie podjęli kuriozalną decyzję, uznając, że Salisz nie miał prawa ponownie zagrać piłki. Na ławce Cleareksu zawrzało. Trener Rafał Krzyśka i kierownik drużyny Adam Siąkowski za protesty obejrzeli najpierw żółte kartki. Za moment sędzia pokazał im czerwone kartoniki.

Tuż przed syreną końcową Mateusz Bednarczyk obronił uderzenie Piotra Pietruszki i drużyny podzieliły się punktami. Clearex kończy sezon z dorobkiem 60 punktów (bramki 122:82). Wygrał 17 meczów, zremisował 9 i doznał 6 porażek.

Jak już wspomnieliśmy, Clearex po raz ostatni zagrał w takim zestawieniu. Z klubem żegna się najlepszy strzelec Sebastian Leszczak, a także inny reprezentant Polski Mikołaj Zastawnik (obaj przenoszą się do Rekordu Bielsko-Biała). Nowym trenerem chorzowskiego zespołu będzie Andrzej Szłapa, niegdyś filar Cleareksu (zdobył z nim jako piłkarz pięć tytułów mistrza Polski).

34. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy
GI Malepszy Futsal Leszno – Clearex Chorzów 1:1 (1:1)
Bramki:
Niedźwiedzki (19) – Brocki (10).
Clearex: Bednarczyk – Łuszczek, Seget, Wędzony, Brocki oraz Salisz, Krawczyk, Leszczak, Dewucki, Jankowski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa