Na Dzień Dziecka podaruj najmłodszym życie

Na Dzień Dziecka podaruj najmłodszym życie

Wielu najmłodszych podopiecznych Fundacji DKMS czeka wciąż na nowe życie. Zespół Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie organizuje Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku i zaprasza do udziału w akcji ,,Podaruj nowe życie dziecku- na Dzień Dziecka‘’.

Ze względu na pandemię COVID-19 nie można zorganizować akcji stacjonarnych, dlatego szukanie Dawców szpiku jest bardzo ograniczone. Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku, którego częścią jest akcja ZST nr 1 ,,Podaruj nowe życie dziecku- na Dzień Dziecka‘’ ma skrócić oczekiwanie dzieci na wsparcie i przypomnieć wszystkim chętnym, że mimo utrudnień wciąż mogą pomóc.

– Niestety tu chodzi o ludzkie życie, które jest uzależnione od znalezienia potencjalnego Dawcy i szybkiego przeszczepienia szpiku bądź komórek macierzystych – tłumaczy Magdalena Wójtowicz z Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie, inicjatorka akcji.

Każda osoba, która zarejestruje się on-line i odeśle pakiet rejestracyjny trafia do światowej bazy potencjalnych Dawców szpiku (BMDW) i tym sposobem inni chorzy na nowotwory krwi mają szansę na znalezienie swojego Dawcy.

– Czasami potrzeba bardzo niewiele – żeby podarować komuś życie – podkreśla Magdalena Wójtowicz.

Jak można pomóc? Wystarczy zamówić bezpłatnie pakiet rejestracyjny, pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka (patyczkami z pakietu), wypełnić formularz i odesłać bezpłatnie pakiet rejestracyjny.

Kto może zostać potencjalnym Dawcą? Dawcą może być każdy, ogólnie zdrowy człowiek między 18, a 55 rokiem życia. Rejestracja trwa do 22 czerwca. Zapisy odbywają się w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa