Ta sama hala, a wszystko inaczej. Kulisy transmisji meczu KPR Ruch Chorzów

Ta sama hala, a wszystko inaczej. Kulisy transmisji meczu KPR Ruch Chorzów

Odwiedziliśmy halę Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie tuż przed ostatnim domowym spotkaniem KPR Ruch Chorzów w sezonie 20/21 PGNiG Superligi Kobiet. Udało nam się zobaczyć kulisy przygotowań do meczu oraz to jak zmienia się obiekt przed transmisją telewizyjną.

W przygotowanie hali do meczu telewizyjnego zaangażowanych jest wielu pracowników Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, a także firmy zewnętrzne.

W ostatnim meczu sezonu 2020/21 w PGNiG Superlidze Kobiet KPR Ruch Chorzów uległ na wyjeździe Piotrcovii 36:40. Wciąż jednak nie wiadomo, w jakiej lidze „Niebieskie” wystąpią w kolejnym sezonie. Ruch zajął ósme miejsce, które oznacza sportowy spadek, ale nadal ma szanse na pozostanie w elicie. O grę w Superlidze ubiega się także Korona Handball Kielce, która przegrała finał I ligi z Karkonoszami Jelenia Góra. Te ostatnie zrezygnowały z ubiegania się o licencję na grę w zawodowej Superlidze. „Niebieskie” czekają teraz na decyzje Superligi w procesie licencyjnym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa