Na rowerach do Oświęcimia. Uczczą pamięć o ofiarach zagłady

Na rowerach do Oświęcimia. Uczczą pamięć o ofiarach zagłady

Przedstawiciele czterech chorzowskich szkół średnich wyruszą na rowerach spod pomnika Dłoń na Batorym – do Oświęcimia. W ten sposób chcą upamiętnić 81. rocznicę pierwszego transportu więźniów do Auschwitz.

W poniedziałek 14 czerwca o godzinie 7:40 wyruszą na rowerach ze skweru u zbiegu ulic Jubileuszowej i Batorego – gdzie znajduje się pomnik upamiętniający funkcjonowanie w czasie wojny obozu koncentracyjnego Bismarckhütte – do Oświęcimia. W ten symboliczny sposób młodzież z Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. M. Batko w Chorzowie, Uniwersyteckie I LO w Chorzowie – Słowak, 3 LO Batory Chorzów i TM-E Tesla w Chorzowie (Zespołu Szkół Technicznych Ogólnokształcących im. N. Tesli), chce upamiętnić 81. rocznicę pierwszego transportu więźniów do Nazistowskiego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w Oświęcimiu.

– Projekt ten ma być również elementem promocji naszego miasta otwartego na młodzież, na aktywny wypoczynek połączony z poznawaniem historii naszego regionu i naszej ojczyzny – tłumaczy Urząd Miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa