Zdobądź kartę rowerową w Parku Śląskim

Zdobądź kartę rowerową w Parku Śląskim

Na ulicach oraz ścieżkach rowerowych Chorzowa pojawia się coraz więcej rowerzystów, wśród nich są uczniowie szkół podstawowych. W trosce o ich bezpieczeństwo chorzowscy stróże prawa będą przeprowadzać egzaminy na kartę rowerową.

– Wszystkich chętnych, którzy chcą przystąpić do egzaminu, zapraszamy już dzisiaj (25.06.2021) w godzinach 13:00 – 18:30 przy bramie wejściowej dawnego kąpieliska „Fala”. Ostatni uczestnicy proszeni są o rejestrację do godziny 17:30 – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem i wózkiem rowerowym jest karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T – w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat. Osoby pełnoletnie mogą poruszać się po drogach rowerem bez uprawnień, co jednak nie zwalnia ich od obowiązku znajomości i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części:

  1. teoretycznej;
  2. praktycznej.

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku, kartę rowerową wydaje dyrektor szkoły. Każdy uczestnik proszony jest o zabranie własnego długopisu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa