Podstawowy pomocnik Polonii Bytom dołączył do Ruchu

Podstawowy pomocnik Polonii Bytom dołączył do Ruchu

Niebiescy dokonali trzeciego wzmocnienia drużyny przed startem nowego sezonu. Dwuletnią umową z opcją przedłużenia związał się z Ruchem pomocnik Filip Żagiel. Były pomocnik Polonii Bytom w minionym sezonie rozegrał 32 meczów, w których zdobył 9 bramek.

– Z radością przyjąłem propozycję Ruchu. To klub z ogromną tradycją i sukcesami. Przychodzę tutaj, żeby walczyć o kolejne awanse i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jestem zawodnikiem, który lubi presję i walkę o najwyższe cele, nic nie motywuje mnie bardziej. Ruch to także liczni kibice, możliwość grać przy ul. Cichej przy ich dopingu sprawia, że nie mogę doczekać się startu rozgrywek. Tutaj pachnie piłką na każdym kroku. Zaangażowanie ludzi w klubie i profesjonalizm sprawia, że człowiek czuje, że wykonał właściwy krok. Stawiam przed sobą wysokie cele sportowe i chcę zasłużyć sobie swoją grą i zaangażowaniem na szacunek wszystkich ludzi związanych z tym wielkim Klubem – podkreśla nowy zawodnik „Niebieskich”.

Filip Żagiel urodził się 16 września 1998 roku w Lewinie Brzeskim i w tamtejszej Olimpii stawiał pierwsze piłkarskie kroki. Gry uczył się także w Pomologii Prószków i Górniku Zabrze. Ponadto występował w Odrze Opole i Chojniczance, w barwach których zanotował 22 spotkania na boiskach I ligi. Ostatnie dwa lata spędził w Polonii Bytom. Miniony sezon zakończył z bilansem 32 meczów i 9 bramek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa