Za rok będzie można skoczyć z korony Stadionu Śląskiego

Za rok będzie można skoczyć z korony Stadionu Śląskiego

Salta, gwiazdy i inne akrobacje w trakcie swobodnego lotu – w Chorzowie powstało kolejne miejsce dla miłośników mocnych wrażeń. Już w przyszłym roku na koronie Stadionu Śląskiego zostanie wybudowana specjalna platforma do skoków.

– Dream Jump to niesamowity skok, który powstał z myślą o wydłużeniu momentu swobodnego spadania. Dzięki opatentowanemu układowi lin skok z 40 metrowego Stadionu trwa tyle co z dźwigu bungee z wysokości 90 metrów – tłumaczą twórcy Dream Jump.

Dream Jump – to opatentowana technika oddawania skoków z wysokości z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Podstawą układu do skoków są dwie liny dynamiczne luźno rozwieszone pomiędzy dwoma obiektami, w swoim pierwotnym ułożeniu przypominające literę „U”. Dzięki zastosowaniu właśnie takiego systemu rozwieszenia układu lin do Dream jumpu możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania, do 90% wysokości obiektu z którego oddawany jest skok. Długi swobodny lot daje skoczkowi nieskończone możliwości wykonywania w powietrzu akrobacji: salta, gwiazdy, a także skoków wieloosobowych i skoków z różnymi przedmiotami.

Jedna osoba może zamówić dowolną ilość skoków – można je podarować też komuś innemu. Atrakcja przeznaczona jest dla osób pełnoletnich między 18 a 60 rokiem życia a vouchery są ważne 365 dni od daty zakupu – w przedsprzedaży każdy skok kupiony w 2021 roku będzie ważny do 31 grudnia 2022 roku. Górny limit wagowy skoczka to 120 kg. Więcej informacji można znaleźć na stronie Dream Jump.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa