Ekopatrole zadbają o wygląd Parku Śląskiego

Ekopatrole zadbają o wygląd Parku Śląskiego

Odchwaszczanie rabat, akcje sprzątanie świata, rozwieszanie budek lęgowych i mycie mebli to część zadań ekowolontariuszy Parku Śląskiego. Wszystkie osoby, które mają 15 lub więcej lat mogą zapisać się do ekopatroli, które w każdy wtorek działają w Zielonych Płucach Śląska.

Każdy patrol rozpoczyna się o godzinie 13:00 pod budynkiem hali wystawowej Kapelusz w Parku Śląskim, obok którego ustawiona jest flaga Zielone Śląskie, co ułatwia znalezienie grupy. Uczestnicy otrzymują gadżety ekowolontariusza (koszulkę, czapkę, pelerynę, bidon, notatnik lub torbę).

W trakcie trwających jednorazowo 2 godziny ekopatroli wolontariusze będą m.in.: odchwaszczać rabaty, utrzymywać w czystości obiekty typu siłownia, trzepaki place zabaw, altany, organizować akcje sprzątania świata, zabezpieczać drogi ewakuacji z oczek wodnych zwierząt poprzez ustawianie kamieni, poprawiać zabezpieczenia drzew, myć nowe meble parkowe, walczyć z gatunkami inwazyjnymi, przygotowywać i wieszać nowe budki lęgowe.

Link do zapisów dostępny jest w tym miejscu. Osoby, które dołączą do ekopatroli zostaną ekowolontariuszami projektu „Parkowa Kuźnia Wolontariatu” realizowanego w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy ze środków Funduszy norweskich i Funduszy EOG na lata 2014-2021.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa