Chorzowski Teatr Ogrodowy na półmetku. Co jeszcze przed nami?

Chorzowski Teatr Ogrodowy na półmetku. Co jeszcze przed nami?
Spektakl autorstwa Fundacji Republika Marzeń pt. "Biesiada u hrabiny Kotłubaj", grany w ramach XV edycji ChTO.Fot.: Chorzowski Teatr Ogrodowy

Trwa XV edycja Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Do 31 sierpnia będzie można zobaczyć monodram mistrzowski Rafała Rutkowskiego, a także spektakle Teatru Korez, aktorów Teatru Dramatycznego z Warszawy i Teatru Reduta Śląska.

Chorzowski Teatr Ogrodowy to organizowany od 2007 roku letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym, odbywający się początkowo wyłącznie na terenie chorzowskiej Sztygarki – zrewitalizowanych obiektach dawnej kopalni Prezydent. Scena główna mieści się w stuletnim Magazynie Ciekłego Powietrza, w cieniu unikatowej zabytkowej, 42-metrowej żelbetowej wieży szybowej z 1933 roku.

Od 2016 roku wydarzenia ChTO odbywają się na wielu scenach w Chorzowie. Oprócz Sztygarki są to: Chorzowskie Centrum Kultury, Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie, Nowy Rynek w Chorzowie, Miejski Dom Kultury Batory, Starochorzowski Dom Kultury, a od tego roku również Teatr Rozrywki, gdzie odbył się koncert Jaromira Nohavicy inaugurujący XV edycję ChTO.

Przed nami ostatnie cztery wydarzenia, które odbędą się w ramach jubileuszowej, XV edycji ChTO:

Czwartek, 26 sierpnia 19:00 Rafał Rutkowski – MONODRAM MISTRZOWSKI – To nie jest kraj dla wielkich ludzi, Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Piątek, 27 sierpnia 19:00 – Teatr Korez – Scenariusz dla 3 aktorów, Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Niedziela, 29 sierpnia 19:00 – aktorzy Teatru Dramatycznego (Warszawa) – Cudotwórca, Chorzowskie Centrum Kultury.

Wtorek, 31 sierpnia 17:00 – Teatr Reduta Śląska (spektakl towarzyszący) – Bleee, Chorzowskie Centrum Kultury.

Szczegółowe informacje dotyczące cen biletów można znaleźć w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa